,,Frisbee” w PSP nr 6 Brzeg

0

W dniach 23,26 i 27.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu odbyły się zajęcia w ramach projektu “Ultiszkoła” organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Rozwoju Ultimate – Duch Gry oraz Aglomerację Wrocław.


Na zajęciach członkowie Ducha Gry pokazywali młodym uczniom, stosunkowo nowy, ale szybko rozwijający się w Polsce sport o nazwie Ultimate. Do szerszego grona odbiorców Ultimate dotarł w zeszłym roku w trakcje The World Games odbywających się we Wrocławiu. Jest to bardzo widowiskowy sport drużynowy, w którym do gry wykorzystywany jest latający dysk zwany ,,frisbee”.

Przez 3 dni na szkolnym orliku doświadczeni zawodnicy i trenerzy – Dariusz Urbanik i Tomasz Zatoń z AZS AWF FLOW Wrocław oraz Michał Dul z 71 Wratislavia przekazywali swoją wiedzę i pasję młodym adeptom sportu. Można było nauczyć się podstawowych technik rzutu, poruszania po boisku,

a na koniec zajęć spróbować swoich sił w prawdziwym meczu. Łącznie w zajęciach wzięło udział około 400 uczniów, a szkoła wzbogaciła się o 15 latających dysków przekazanych przez stowarzyszenie Duch Gry.

Brzeg to prawdziwa perełka, niezwykle aktywna i usportowiona młodzież, chcemy tu wrócić w przyszłym sezonie na podobne zajęcia.

– Marzy nam się, aby było więcej takich szkół, a za rok, dwa zorganizowanie zawodów międzyszkolnych może stać się faktem – mówi Dariusz Urbanik, koordynator projektu.

 

Więcej informacji o samym Ultimate i o organizatorach projektu Ultiszkoła znajdziecie na:

http://aglomeracja.wroclaw.pl/

http://frisbee.pl/

Fb: @duchgry

D. Ilów