„Kocham Ręczną na Orliku” PSP3 Olimp Grodków na pierwszym miejscu!

0
Skład PSP3 Olimp Grodków: Julian Cuprjak, Maksymilian Ćwik, Maksymilian Kasprzycki, Bartosz Kubieniec, Szymon Szopa, Maksymilian Wróbel, Maciej Zawadzki oraz bramkarz Kamil Kusek. Trener: Roman Smoliński

Do Szczypiorna – dzielnicy Kalisza – przyjechały 32. najlepsze zespoły chłopców i dziewcząt, które zwyciężyły w eliminacjach wojewódzkich turnieju „Kocham Ręczną na Orliku”. W wielkim finale w Kalisz Arena, w dniach 19-20 czerwca, zagrano blisko 120 meczów, w których uczestniczyło ponad 250 młodych zawodników. Na turnieju znalazły się dwie drużyny z Grodkowa reprezentujące województwo opolskie.


Zespół chłopców trafił do grupy A, w której zmierzył się z drużynami z województw podkarpackiego, podlaskiego i dolnośląskiego. Najważniejszym meczem w fazie grupowej był pojedynek z Dąbrową Białostocką. Po wygranej 14-13, podopieczni Romana Smolińskiego wyszli z grupy na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale najlepsi szczypiorniści z Opolszczyzny zmierzyli się z zespołem z woj. mazowieckiego, a wygrana 20-6 pozwoliła na udział w półfinale.

W końcowym etapie turnieju grodkowianie w półfinale pokonali zespół z Wielkopolski (Ostrów Wlkp.) 19:18, a w finale ponownie zagrali z przeciwnikiem grupowym – Dąbrową Białostocką. Po remisie 16:16 o wyłonieniu mistrzowskiego zespołu musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Opolszczyzny, zwyciężając 3:1! Trzecie miejsce w turnieju wywalczył team z woj. warmińsko-mazurskiego, pokonując drużynę z Ostrowa Wlkp. 14:10.

W rywalizacji dziewcząt, PSP 3 Olimp Grodków zakończył zmagania w fazie grupowej. Sam początek okazał się trudny, trafiły bowiem do „grupy śmierci”, w której, jak się okazało później, znalazły się dwa najlepsze zespoły turnieju: Kępno i Włocławek.

W ceremonii wręczenia pucharów udział wzięli były reprezentant Polski Marcin Wichary oraz dyrektor Związku Piłki Ręcznej w Polsce Damian Drobik. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki. Na uczestników podczas tegorocznych wakacji czekają jeszcze obozy sportowe, natomiast we wrześniu w Warszawie będą uczestniczyli w wielkiej lekcji WF z piłką ręczną.