Brzeska Letnia Liga Piłkarska – 1. turniej

0

Wystartowała kolejna, siódma już edycja Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej, rozgrywanej w ramach VII Brzeskiej Wakacjady. W pierwszym turnieju wzięło udział aż dziewięć zespołów, które rywalizowały ze sobą najpierw w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie w trzech grupach o poszczególne miejsca. Pierwsze zawody zakończyły się wygraną zespołu JK Nutrition, który wyprzedził Szpej-Sport i AA Team.


Przed nami jeszcze trzy turnieje eliminacyjne, po których zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która w Final Four rozstrzygnie o tym, kto wygra edycję 2018. Kolejny turniej odbędzie się 14 lipca o godzinie 11.00. Na zgłoszenia czekamy do czwartku (12 lipca).

Wyniki:
I runda

Grupa A
AA Team – Wolności 11:0 (6:0)
Bartosz Mazepa 3, Kacper Kędra 2, Filip Kędra 2, Jakub Rabanda 2, Kamil Stypiński, Piotr Urysz

AG Team – Wolności 2:1 (0:0)
Robert Banasiuk 2 – Maciej Lipka

AA Team – AG Team 13:0 (6:0)
Kamil Stypiński 3, Kamil Kozak 3, Jakub Rabanda 3, Bartosz Mazepa 2, Piotr Urysz, Paweł Baca (samobójcza)

Tabela

  1. AA Team 2 6 24:0
  2. AG Team 2 3 2:14
  3. Wolności 2 0 1:13

Grupa B
Kruszyna-Prędocin-Pawłów – Szpej-Sport 1:4 (1:2)
Tomasz Pawłuszko (samobójcza) – Dawid Dziedzic 2, Arkadiusz Kot, Paweł Rawski

Zielone Wilki – Szpej-Sport 1:2 (0:2)
Bartosz Tokarz – Arkadiusz Kot, Paweł Rawski
Kruszyna-Prędocin-Pawłów – Zielone Wilki 4:0 (3:0)
Mateusz Diaków, Dominik Koziar, Mateusz Peczeniuk, Grzegorz Błażejewski

Tabela

  1. Szpej-Sport 2 6 6:2
  2. Kruszyna-Prędocin-Pawłów 2 3 5:4
  3. Zielone Wilki 2 0 1:6

Grupa C
Opactwo Owczary – JK Nutrition 3:10 (1:4)
Andrzej Grudziński 2, Dawid Litra – Damian Michalak 4, Wojciech Krawców 3, Maciej Hejduk 2, Bartosz Nesterów

Bylebykopało – JK Nutrition 1:5 (1:2)
Wojciech Ruszkiewicz – Wojciech Krawców 2, Bartosz Nesterów, Adam Gutwiński, Piotr Wysocki (samobójcza)

Opactwo Owczary – Bylebykopało 1:3 (0:1)
Andrzej Grudziński – Krystian Guszpit 3

Tabela

  1. JK Nutrition 2 6 15:4
  2. Bylebykopało 2 3 4:6
  3. Opactwo Owczary 2 0 4:13

II runda
Grupa D (o miejsca 1-3)
Szpej-Sport – JK Nutrition 2:3 (1:2)
Mateusz Dychus, Paweł Rawski – Bartosz Nesterów 2, Damian Michalak

AA Team – JK Nutrition 1:5 (0:3)
Bartosz Mazepa – Dariusz Kałuziński 2, Wojciech Krawców 2, Damian Michalak

AA Team – Szpej-Sport 1:4 (0:1)
Jakub Rabanda – Paweł Rawski 3, Mateusz Dychus

Tabela

  1. JK Nutrition 2 6 8:3
  2. Szpej-Sport 2 3 6:4
  3. AA Team 2 0 2:9

Grupa E (o miejsca 4-6)
AG Team – Bylebykopało 4:3 (0:1)
Patryk Kiekisz 2, Robert Banasiuk, Przemysław Matkowski – Bartłomiej Jermak 2, Piotr Wysocki

Kruszyna-Prędocin-Pawłów – Bylebykopało 4:2 (3:0)
Dominik Koziar 3, Mateusz Małecki – Piotr Wysocki, Bartłomiej Jermak

AG Team – Kruszyna-Prędocin-Pawłów 1:4 (0:2)
Robert Banasiuk – Grzegorz Błażejewski 2, Mateusz Diaków, Mateusz Peczeniuk

Tabela

  1. Kruszyna-Prędocin-Pawłów 2 6 8:3
  2. AG Team 2 3 5:7
  3. Bylebykopało 2 0 5:8

Grupa F (o miejsca 7-9)
Wolności – Opactwo Owczary 3:3 (1:1)
Andrzej Specht, Maciej Lipka, Adam Skorupa – Andrzej Grudziński 2, Mateusz Szpetkowski

Zielone Wilki – Opactwo Owczary 3:0 walkower

Wolności – Zielone Wilki 2:5 (1:4)
Wojciech Madura, Adam Skorupa – Bartosz Tokarz 2. Dawid Drozd 2. Bartosz Resiak

Tabela

  1. Zielone Wilki 2 6 8:2
  2. Wolności 2 1 5:8
  3. Opactwo Owczary 2 1 3:6

Kolejność I turnieju i klasyfikacja Grand Prix

  1. JK Nutrition 30 pkt.
  2. Szpej-Sport 24
  3. AA Team 21
  4. Kruszyna-Prędocin-Pawłów 18
  5. AG Team 16
  6. Blebykopało 14
  7. Zielone Wilki 12
  8. Wolności 10
  9. Opactwo Owczary 8

Najwięcej bramek
7 – Wojciech Krawców (JK Nutrition)
6 – Damian Michalak (JK Nutrition), Jakub Rabanda (AA Team), Paweł Rawski (Szpej-Sport)
5 – Andrzej Grudziński (Opactwo)
4 – Robert Banasiuk (Bylebykopało), Kacper Kędra (AA Team), Dominik Koziar (Kruszyna-Prędocin-Pawłów), Bartosz Mazepa (AA Team), Bartosz Nesterów (JK Nutrition), Kamil Stypiński (AA Team)

Najwięcej asyst
5 – Marcin Mendak (AA Team), Jakub Rabanda (AA Team)
3 – Bartosz Mazepa (AA Team)
2 – Mateusz Dychys (Szpej-Sport), Kacper Kędra (AA Team)

Punktacja kanadyjska (bramki + asysty)
11 – Jakub Rabanda (AA Team, 6+5)
7 – Wojciech Krawców (JK Nutrition, 7+0), Paweł Rawski (Szpej-Sport, 6+1), Bartosz Mazepa (AA Team, 4+3)
6 – Kacper Kędra (AA Team, 4+2), Damian Michalak (JK Nutrition, 6+0)
5 – Andrzej Grudziński (Opactwo, 5+0), Marcin Mendak (AA Team, 0+5), Bartosz Nesterów (JK Nutrition, 4+1)

źródło: MOSiR Brzeg