„Kotwica Brzeg” ruszyła z projektem promowania zdrowego trybu życia. Zajęcia sportowe dla każdego

0

Już od 2 lipca br., LZS Klub Lekkoatletyczny „Kotwica Brzeg” prowadzi bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcja potrwa do końca wakacji (30 sierpnia) i ma zachęcić brzeżan do aktywności fizycznej.


Uczestnicy zajęć sportowych ćwiczą na bieżni lekkoatletycznej brzeskiego stadionu pod okiem doświadczonych trenerów. Treningi dostosowane są do trzech grup wiekowych: dzieci od 4 do 6 lat, dzieci i młodzież od 7 do 18 lat oraz dorośli.

O szczegółach programu ogólnorozwojowych zajęć sportowych, mówi prezes „Kotwicy” Roman Zok. – Zajęcia sportowe w ramach „Wakacji z Kotwicą na sportowo i zdrowo”, odbywają się od poniedziałku do czwartku. W poniedziałki i środy na godz. 16:30 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat, a we wtorki i czwartki o 16:30 dzieci w wieku 4-6 lat. Zajęcia dla najmłodszych to rożne zabawy i konkursy, a po ich zakończeniu dzieci mogą otrzymać jakieś napoje, czy słodkie upominki. W treningach chodzi głównie o poprawę sprawności i kondycji fizycznej, promowanie zdrowego trybu życia, czy zagospodarowanie czasu wolnego w sposób aktywny.

Przypomnijmy, że oprócz dzieci i młodzieży, projekt jest skierowany również do osób dorosłych. Ich treningi odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17:30.