Remis ze Ślęzą w sparingu nr 3

0

W sobotnim (14.07) meczu sparingowym, Stal po golu Lipińskiego z rzutu karnego, zremisowała ze Ślęzą Wrocław 1:1. Mecz był bardzo wyrównany – z lekką przewagą Ślęzy w pierwszej połowie oraz brzeżan w drugiej. Wydaje się, że remis – w przypadku tego meczu – nie krzywdzi żadnej ze stron.

W pojedynku ze Ślęzą trener Podstawek ponownie testował kandydatów do gry w Stali. W pierwszej połowie w brzeskiej drużynie wystąpili: Pożarycki, Nowacki, Celuch, Dychus oraz zawodnicy testowani. Początek meczu to lekka przewaga rywali, którzy dłużej operowali piłką, ale pierwszą groźną sytuację stworzyła Stal. Celuch pognał prawą stroną i zagrał w pole karne do Nowackiego, ten jednak nieczysto trafił w piłkę i ta poleciła daleko od bramki. W 20. minucie rywale wyszli na prowadzenie – po strzale głową, jeden z nich wcisnął piłkę między bramkarzem a słupkiem. Stal mogła wyrównać już minutę później, ale strzał Dychusa z trudem obronił bramkarz gości.

W drugiej połowie na boisku zameldowali się: Stitou, Kolanko, Cieślik, Kulczycki, Lipiński, Gawroński oraz Jankowski. W tej części Stal była stroną dominująca, a ataki naszej drużyny napędzał Kulczycki, który kilkukrotnie zakręcił obrońcami Ślęzy. Po przejęciu piłki, zawodnicy Stali wyszli z kontrą, ale nie potrafili wykorzystać przewagi 3 na 1 i skończyło się bez strzału. Dwie minuty później Kulczycki zagrał idealną piłkę do Lipińskiego, który fatalnie przestrzelił z trzech metrów. W 24. minucie niecelnie głową strzelał zawodnik testowany po akcji Kolanki, Kulczyckiego oraz Lipińskiego. Pięć minut później Stal ponownie stanęła przed szansą na gola, ale tym razem strzał Lipińskiego, trafił w obrońcę. W 35. minucie szarża zawodnika testowanego, zakończyła się faulem rywala w polu karnym, po którym „jedenastkę” na gola zamienił Lipiński.

Sparing nr 3 Stal – Ślęza Wrocław 1:1 (Lipiński)