Stal wygrywa w Dzierżoniowie

0

W sobotę (04.08), w pierwszym meczu sezonu 2018/2019 w III lidze, Stal Brzeg pokonała w Dzierżoniowie miejscową Lechię 2:1. Prawdziwe wejście smoka w tym meczu zaliczył Piotr Stępień, który kilka minut po tym jak zameldował się na murawie zdobył dwa gole dla brzeskiej drużyny.

Brzeżanie niestety nie wykorzystali kilku okazji, które można było zamienić na gole, ale najważniejsze są zdobyte trzy punkty. Mecz rozpoczął się dla Stali bardzo źle, bowiem już w szóstej minucie straciła gola. Błąd w tej sytuacji popełnił Stitou, który wybijając piłkę trafił w zawodnika rywali po czym Tomkiewicz dopełnił formalności pakując piłkę w siatce. Do remisu można było doprowadzić  już cztery minuty później, kiedy to po szybkiej akcji piłka trafiła do Gajdy, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ostatecznie przegrał ten pojedynek.

Wraz z kolejnymi minutami przewaga Stali zwiększała się. Kilka udanych rajdów prawą stroną przeprowadził Kulczycki, ale niestety dogrania brzeskiego pomocnika albo były wybijane albo nikt nie potrafił zakończyć ich strzałem. W 26. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Celuch, ale bez problemów poradził sobie z nim golkiper miejscowych. W 43. minucie, „żółto-niebiescy” ponownie przeprowadzili świetną akcję, po której w idealnej sytuacji znalazł się Kulczycki, ale niestety fatalnie przestrzelił z 4-ech metrów. W końcówce na bramkę rywali uderzał jeszcze Gajda (piłka po bloku wyszła na róg) oraz Pożarycki głową (obok słupka).

W drugiej połowie przewaga Stali wzrosła jeszcze bardziej, natomiast gospodarze „szanowali” piłkę celebrując każde wybicie, każdy aut. W 68. minucie brzeżanie w końcu dopięli swego. Dwójkowa akcja Kolanki z Celuchem zakończyła się strzałem tego drugiego. Bramkarz obronił pierwszą piłkę, ale wobec dobitki Stępnia – był już bezradny! Minutę później ten sam zawodnik dał Stali prowadzenie dobijając strzał Celucha! Cztery minuty później młody napastnik mógł zaliczyć klasycznego „hat-tricka”, bowiem piłka po jego strzale o milimetry minęła słupek bramki gospodarzy.

Niekorzystny wynik, sprawił, że i Lechii zaczęło się spieszyć, ale ataki gospodarzy były skutecznie rozbijane przez brzeskich zawodników i jedynie po stałych fragmentach zbliżali się w okolice „szesnastki” Stali.

Sezon 2018/2019 można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Choć zawodnicy Stali muszą się lepiej zgrać, to sobotni (04.08) mecz pokazał, że drużyna ma wolę walki i potrafi odwrócić niekorzystny wynik meczu. Na boisku można było dostrzec, że to brzeżanie górowali nad rywalami także m.in. pomysłem na grę i chęcią walki. Oby wygranych meczów w tym sezonie nie brakowało.

III Liga gr. 3, I kolejka Lechia Dzierżoniów – Stal 1:2 (Tomkiewicz – Stępień x2)

Kartki: Celuch(ż), Nowacki (ż), Pożarycki (ż), Cieślik(ż)

Stal: Stitou – Maj (58’ Suchecki), Pożarycki, Sosna, Kolanko – Danielik, Nowacki, Celuch (90’ Dychus), Gajda (82’ Kuriata), Kulczycki (58’ Stępień) – Cieślik. Trener: Grzegorz Podstawek.