Olimp przygotowuje się do nowego sezonu

0
fot. archiwalne

W  poniedziałek (30.07.2018) swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczął zespół UKS Olimp Grodków. W nowym sezonie Olimpijczycy wystąpią w I lidze piłki ręcznej – po rocznej absencji wracają na zaplecze Superligi, gdzie czekają na nich nowe i dużo większe wyzwania.


Od obecnego sezonu rozgrywki I ligi zostały zmienione. ZPRP zdecydowało o podziale rozgrywek na trzy grupy po 12. Zespołów (w poprzednim sezonie – dwie grupy po 16. drużyn). Dla zespołów z mniejszych miast i małym budżetem może to oznaczać jedynie oszczędności, brak wyjazdów do odległych miejscowości, jak np. Przemyśl, czy Biała Podlaska. Poziom trudności rozgrywek w każdej grupie zweryfikuje się dopiero w nadchodzącym sezonie. W swojej grupie Olimp zmierzy się z takimi drużynami jak: Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, Real Astromal Leszno, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MSPR Siódemka Miedź Legnica, WKS Grunwald Poznań, AZS UZ Zielona Góra, ŚKPR Świdnica, MKS Wieluń, Politechnika Anilana Łódź, ASPR Zawadzkie i Forza Wrocław.

Rozgrywki wystartują w weekend 22 – 23.09.2018 r. Beniaminek z Grodkowa zmierzy się u siebie z Ostrovią Ostrów Wlkp. Ostatni mecz zasadniczy odbędzie się 27.04.2019 r. Każdy z zespołów będzie miał do rozegrania łącznie 22. spotkania, nie wliczając w to meczów pucharowych oraz ewentualnych baraży w grze o awans do Superligi, czy spadków. Regulamin I Ligi jest jeszcze w trakcie przygotowania.

Oprócz zmian w rozgrywkach zmienił się również skład całego zespołu. Zespół opuściło kilku zawodników, którzy przez ostatnie kilka lat na trwałe wpisali się do historii Olimpu. Z dalszej gry zrezygnował Paweł Prokop, który nie będzie mógł pogodzić gry z obowiązkami służbowymi. Ponadto z drużyną pożegnali się: Bartosz Żubrowski, Krzysztof Muszak, Łukasz Ogorzelec, Michał Białożyt, Rafał Świerczyński, Patryk Koszyk i Szymon Urban.

Szeregi zespołu zasilili doświadczeni zawodnicy, którzy ostatnie lata spędzili w szeregach OSiR-u Komprachcice. Są to: Marcel Ungier, Tomasz Marcyniuk i Mateusz Wiśniowiecki. Do drużyny wracają też Paweł Łągiewka i Rafał Górny. Ponadto zespół zasilił także Przemek Mańko, młody bramkarz pochodzący z Kluczborka, ostatnio występujący w drużynie Górnika Zabrze. Klub prowadzi jeszcze rozmowy z dwoma zawodnikami, lecz na obecną chwilę nie chce zdradzać szczegółów.

Na stanowisku trenerów zespół nadal będzie prowadzony przez duet Piotr Mieszkowski – Grzegorz Malinowski. Do rozpoczęcia rozgrywek Olimp rozegra około siedmiu sparingów. Na początku września w Grodkowie zorganizowana zostanie także druga edycja Memoriału Zdzisława Zielonki.