KS Gredar Fustal Team przed sezonem

0
fot. archiwalne

Brzescy futsaliści zakończyli poprzedni sezon na solidnym, siódmym miejscu z dorobkiem 31. punktów. Niebawem zawodnicy Gredaru rozpoczną przygotowania do nadchodzącego sezonu, treningi rozpoczną się 20. sierpnia w hali przy Oławskiej. Trzy dni wcześniej odbędzie się spotkanie organizacyjne zarządu, sztabu trenerskiego oraz zawodników. W tym roku klub nie przewiduje wyjazdu na obóz przygotowawczy. Zespół nadal będzie prowadzony przez Artura Adasika, jego asystentem pozostaje Marcin Raczkowski, a kierownikiem drużyny pozostaje Patryk Gorazdowski.


Klub ma zaplanowane dwa sparingi. 23. sierpnia rozegrany zostanie pierwszy mecz kontrolny z  beniaminkiem Ekstraklasy – KS Acana Orzeł Jelcz Laskowice. Drugi mecz sparingowy z drużyną ekstraklasową – FC Toruń zostanie rozegrany 1. września w Bielsku-Białej. Przewiduje się także realizację kolejnych sparingów, m.in. z drużynami CLEAREX-u Chorzów i Piasta Gliwice, ale ich ewentualne terminy nie są jeszcze znane.

W klubie zaszły zmiany kadrowe, co jest normalnym zjawiskiem w przerwie między rozgrywkami ligowymi. W zespole zobaczymy między innymi obu bramkarzy: Marcina Raczkowskiego i Mariusza Sikorskiego. Wśród zawodników z pola kibice będą mogli zobaczyć: Rafała Ożoga, Wojciecha Krawcowa, Mateusza Fabiszewskiego, Patryka Dykusa, Janusza Fabijaniaka. Z drużyną zostają także: doświadczony Piotrek Słonina, Janusz Gancarczyk, Maciej Salak (regularną grę rozpocznie od listopada). Niewiadoma jest jeszcze przyszłość Kacpra Kędry. Młody zawodnik został zaproszony na testy do beniaminka Ekstraklasy KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. Kamil Dziubczyński, który przyszedł do Gredaru przed rundą wiosenną, pomoże drużynie jedynie w kilku spotkaniach ze względu na obowiązki zawodowe. Pozostali zawodnicy z poprzedniego sezonu nie zagrają już w hali na Oławskiej w barwach Gredaru z różnych powodów – część wybrała grę na trawie, kolejni zrezygnowali ze względu na kontuzje, a niektórzy zdecydowali się poświęcić sprawom zawodowym.

Nowymi zawodnikami, którzy reprezentować będą barwy Gredaru są: Jan Rojek i Przemek Matejko. Piłlkarze w poprzednim sezonie reprezentowali Orła Jelcz-Laskowice, w którym byli wiodącymi zawodnikami i przyczynili się do awansu swojego klubu. Rojek w poprzednim sezonie zdobył 22 bramki, ponadto ma za sobą występy w Ekstraklasie – z wicemistrzem Polski – drużyną Gatta Zduńska Wola. Natomiast Matejko spędził ostatnie dwa sezony w wspomnianym wcześniej zespole z Laskowic. Wcześniej występował w Młodej Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Klub prowadzi również rozmowy z Mateuszem Miką – byłym reprezentantem Polski i Mistrzem Polski w Futsalu. Zawodnik ostatnie trzy sezony spędził w innym klubie z Opolszczyzny – Berland Komprachcice, którego był najlepszym strzelcem. Dodatkowo, Gredar prowadzi jeszcze rozmowy z dwoma zawodnikami z Ukrainy, którzy mają za sobą występy w rodzimej Ekstraklasie. Trwają także negocjacje z innymi dwoma piłkarzami, których nazwisk nie ujawniono.

Cele jakie zakładamy na nadchodzący sezon to przede wszystkim utrzymanie się w 1. lidze. Myślimy o walce w pierwszej czwórce, ale wiemy, że to będzie to bardzo trudne z powodu dużych zmian kadrowych w drużynie. Najważniejsze jest to, aby sprawić radość naszym kibicom z Brzegu, którzy zawsze licznie przychodzą na nasze mecze. Zapraszam również 21. i 22. sierpnia na otwarty trening dla wszystkich chętnych z rocznika 2000 i starszych. Treningi odbędą się prawdopodobnie o godz.19:30 – powiedział Robert Gorazdowski, prezes KS Gredar Futsal Team Brzeg.

W grupie południowej 1. ligi zaszło kilka zmian. Wspomniany na początku KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice awansował do Ekstraklasy, wśród znanych zespołów zabraknie Malwee Łódź, która została przeniesiona do grupy północnej. Nowymi drużynami w nadchodzących rozgrywkach będą zwycięzcy 2. ligi: Cuprum Polkowice, Maxfarbex oraz Busko. Ponadto pojawi się spadkowicz z Ekstraklasy – Solne Miasto Wieliczka. Start ligi przewidziany jest na weekend 22/23 września.