Ergowioślarze znów rywalizują

0

Przy okazji Brzeskiej Wakacjady Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu ponownie proponuje sprawdzenie swoich umiejętności na ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów. Do letniego cyklu zaliczono wyniki uzyskane podczas Bregathlonu – Brzeskiego Wieloboju Sportowego, który odbył się w maju oraz próby uzyskane podczas zawodów kajakowych.


Kolejne dwie szanse na poprawę wyników będą:
1. ergoMARINA – 14 sierpnia (wtorek), godziny 11:00-14:00; Marina Brzeg
2. Sportowe Plażowanie na Stadionie – 18 sierpnia (sobota), godziny 12:00-16:00; Stadion Miejski

ERGOWIOSŁA – REKORD BRZEGU 2018 – 500 METRÓW
Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)
1. Sara Janiec – Brzeg – 01:52,1

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 1:55,3

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Żaneta Cisek – Brzeg – 1:53,3

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Magdalena Bielecka – Brzeg – 2:00,2 (wynik bez poprawki czasowej 2:03,0)
2. Justyna Derlatka – Brzeg – 2:07,0 (2:12,6)

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Anna Trzaska – Brzeg – 1:59,2 (wynik bez poprawki czasowej 2:02,5)
2. Wioletta Perkowska – Brzeg – 2:17,1 (2:19,9)

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)
1. Szymon Wyrwas – Brzeg – 01:37,2
2. Tomasz Szczepański – Brzeg – 01:51,7
3. Maciej Chwastowski – Brzeg – 01:59,5

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)
1. Mirosław Lech – Brzeg – 01:23,1
2. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 01:28,6
3. Marcin Bieniaszewski – Brzeg – 01:30,2
4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 01:31,8
5. Grzegorz Sokołowski – Brzeg – 01:34,5
6. Tomasz Mrozek – Brzeg – 01:35,7
7. Rafał Sygut – Brzeg – 01:36,2
8. Mateusz Tomczak – Brzeg – 01:38,2
9. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:38,7
10. Dawid Wójcik – Brzeg – 01:39,4
11. Jędrzej Frączyk – Brzeg – 01:41,5
12. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:43,3

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 75 kg)
1. Robert Kuczkowski – Brzeg – 01:44,6
2. Michał Małunowicz – Brzeg – 01:47,4
3. Rafał Lipiński – Brzeg – 01:56,0

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Marek Głogowski – Brzeg – 01:26,1 (wynik bez poprawki czasowej 01:31,2)
2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:30,2 (01:34,8)
3. Kazimierz Sołodowczuk – Brzeg – 01:38,1 (01:40,6)
4. Marcin Naróg – Skarbimierz Os. – 01:39,7 (01:41,3)
5. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 01:41,3 (01:59,7)
6. Dariusz Okoniewski – Brzeg – 01:42,3 (01:52,3)
7. Robert Okoniewski – Brzeg – 01:42,6 (01:51,2)
8. Jacek Podborączyński – Brzeg – 01:45,0 (01:46,6)
9. Mariusz Kolekta – Brzeg – 02:04,5 (02:05,8)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Piotr Krygier – Brzeg – 01:35,2 (01:36,5)
2. Piotr Serwadczak – Michałowice – 01:36,9 (wynik bez poprawki czasowej 01:41,5)
3. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 01:40,3 (01:51,8)
4. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:47,5 (01:51,2)
5. Jan Rabenda – Brzeg – 01:49,8 (02:00,5)