Beach BALS dla Namysłowian

0

Cztery najlepsze zespoły eliminacji rywalizowały o zwycięstwo w ósmej edycji Otwartych Mistrzostw Brzegu w siatkówce plażowej Beach BALS. każdy z czterech zespołów reprezentował inne miasto: Wrocław, Namysłów, Jelcz-Laskowice i Brzeg. Zwyciężyli Oleg Lisovol i Łukasz Klepacki z Namysłowa.


Zwycięzcy tegorocznej edycji w półfinale uporali się z brzeską dwójką Robert Banasiuk i Łukasz Stawierski 2:0, a w finale pokonali wrocławian Andrzeja Rybiancewa i Łukasza Swinarskiego również 2:0. W meczu o trzecie miejsce Daniel Szeliga i Paweł Włodek z Jelcza-Laskowice pokonali brzeska ekipą 2:1.

Zwycięzcy z Namysłowa reprezentowali klub Start Namysłów trenera Stefana Kosteckiego (sponsor Firma Moderno meble Marcin Nawrot).

Równolegle do turnieju finałowego odbył się turniej pocieszenia o Mały Puchar dla zespołów, które nie zakwalifikowały się do najlepszej czwórki. Tu triumfowali brzeżanie – Andrzej Orłowski i Wojciech Raburski.

Wyniki Final Four

Półfinały

Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 2:0 (28:26, 21:15)

Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski – Daniel Szeliga, Paweł Włodek 2:0 (21:16, 21:16)

Mecz o 3. miejsce

Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski – Daniel Szeliga, Paweł Włodek 1:2 (21:13, 15:21, 13:15)

Finał

Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki – Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski 2:0 (21:18, 21:15)

Końcowa kolejność Final Four

1. Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki

2. Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski

3. Daniel Szeliga, Paweł Włodek

4. Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski

Wyniki turnieju pocieszenia o Mały Puchar

Eliminacje

Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka – Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 12:15

Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera – Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 6:15

Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka – Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 12:15

Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski – Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 15:4

Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka – Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 17:15

Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski – Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 4:15

1. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 3 5 45:27

2. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 3 5 36:31

3. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 3 4 23:42

4. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka 3 4 41:45

Mecz o 3. miejsce

Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski – Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka 16:14

Finał

Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski – Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 2:0 (15:9, 15:12)

Końcowa kolejność turnieju pocieszenia

1. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski

2. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera

3. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski

4. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka

Końcowa kolejność VIII Beach BALS 2018

1. Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki (Namysłów)

2. Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski (Wrocław)

3. Daniel Szeliga, Paweł Włodek, Kornel Trzeciak (Jelcz-Laskowice)

4. Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski, Łukasz Michalski (Brzeg)

5. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski, Paweł Ciąpała (Brzeg)

6. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera (Wołczyn)

7. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski, Damian Banasiuk (Brzeg)

8. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka, Wiktor Czerep (Brzeg)

9. Michał Bober, Wojciech Krawców, Wojciech Okonkowski (Brzeg)

10. Magdalena Zagaja, Radosław Zagaja (Wołczyn)

11. Kacper Paroń, Krzysztof Kobienia (Wrocław)

12. Grzegorz Demski, Dawid Gawroński (Brzeg)

13. Michalina Krocz, Tomasz Kubiak (Brzeg)

. Paweł Wilk, Grzegorz Lipiec, Robert Zieliński (Zamość)

15. Arkadiusz Fedorowicz, Igor Wolf (Brzeg)