II Memoriał Z. Zielonki w Grodkowie

0

W sobotę (1 września) klub sportowy UKS Olimp Grodków, wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym w Grodkowie i Opolskim Związkiem Piłki Ręcznej zaprasza kibiców na II Memoriał Zdzisława Zielonki. Turniej odbędzie się na Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki. Natomiast za dwa tygodnie (14 września) odbędzie się druga odsłona memoriału z udziałem dzieci i młodzieży.


UKS Olimp zaprosił do udziału zespoły drugoligowe grające na co dzień w II Lidze Grupie IV A i B. Na parkiecie oprócz gospodarzy zobaczymy, MUKS Zagłębie Sosnowiec, MKS Żagiew Dzierżoniów oraz SKS Orlik Brzeg. Sobotnie zmagania rozpoczną się o godzinie 9:00, a zakończą o około 17:00.

Zawody sportowe mają upamiętnić postać grodkowianina Zdzisława Zielonki, który zmarł 24 sierpnia 2014 r. Zielonka to dobrze znana postać w Grodkowie, ale również poza nim – w świecie sportu. Zasłynął jako animator sportu, organizator spotkań z olimpijczykami. Dzięki jego staraniom Grodków odwiedziło kilkudziesięciu najbardziej znanych polskich sportowców w różnych dziedzinach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w LO, zaczynał pracę w PSP3 nr 3 w Grodkowie. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. 46 lat temu założył klub sportowy UKS Olimp Grodków.

Jego pasją były wyjazdy na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, gdzie mógł na żywo wspierać biało-czerwonych. Jako kibic uczestniczył w 13 olimpiadach.

W piątek (14 września) również, przy okazji memoriału, przy Hali Sportowej im. Z. Zielonki Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy współpracy z LO Grodków zorganizują także akcję zbierania krwi. Każdy będzie mógł oddać krew w godzinach od 9 do 12.