5 medali dla zawodników „Kotwicy” na Mistrzostwach Opolszczyzny

0

W sobotę (1 września), w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny młodzików, dzieci U12 i U14. Klub Lekkoatletyczny Kotwica wrócił do Brzegu z 5 medalami: 2 złotymi i 3 srebrnymi!

Złoto na 600m młodzików wywalczył Nikodem Jacheć oraz Daria Bąbelewska  z rewelacyjnym czasem 1min 46sek., co zagwarantowało jej udział w Finale Ogólnopolskim Nestle Cup w Warszawie, który odbędzie się w dniach 12-13 września. Srebrny medal na dystansie 100m w kat. młodzik wywalczyła Klaudia Waliduda oraz Maciej Michalak w biegu na 300m w kat. wiekowej U14. Trzeci srebrny krążek w sztafecie 4x100m kat. młodzik dołożyły: Daria Leczowicz, Klaudia Waliduda, Justyna Waliduda, Emilia Kunicka!!!

Tuż za podium w biegu na 600m dziewcząt U14 uplasowała się Klaudia Bąbelewska oraz Tomasz Szczepański w biegu na 1000m. Wszyscy zawodnicy to podopieczni trenera Romana Zoka.