Pierwsza wygrana Orlika. Łukasz Ogorzelec najlepszym strzelcem!

0

Orlik zdobywa pierwsze punkty w sezonie 2018/2019. Brzeżanie w meczu 2. kolejki pewnie pokonali drużynę Startu Konin 20:28.

Drużyna Orlika rozpoczęła spotkanie od efektywnej gry Łukasza Ogorzelca, który już na samym wstępie trzykrotnie pokonał Jakuba Kujawińskiego. Kolejne minuty pokazały błędy gospodarzy zarówno w defensywie jak i w ataku. Pozwoliło to z kolei podopiecznym Piecha na skuteczne powiększanie swojej przewagi. Ogorzelec nie zwalniał tempa i w dużej mierze przyczynił się do wyniku pierwszej połowy spotkania, która zakończyła się rezultatem 5:16.

Po zmianie stron koninianie poprawili nieco swoją skuteczność w ataku i spróbowali nawiązać wyrównaną walkę, jednak przewaga punktowa Orlika wciąż była ogromna.  Ostatecznie po końcowej syrenie Orlik wygrał wyjazdowe spotkanie 20:28.

Kolejną okazją do zdobycia punktów będzie mecz przed własną publicznością. W sobotę 29.09 o godzinie 18:00 zawodnicy Orlika zmierzą się z UKS Trójka Nowa Sól.

SSiRR Start Konin – SKS Orlik Brzeg 20:28 (5:16)

Start: Kujawiński 2, Hejna, Pawlak – Szych 3, Urbański 2, Fiedorowicz 2, Urbański 1, Trepka 3, Grzelka 1, Cienkuszewski 2, Gostrowski 1, Kostrzewa 1, Sazman 1, Lorencki 1, Trojanowski, Cieślak. Kary 8. min., karne 9/2, trener: Dariusz Pietrzyk

Orlik: Jarosz – Białożyt 4, Krocz, Stypiński 2, Sendra 1, Bujak, Ogorzelec 12, Miś, Stopka 3, Piech 6. Kary 6. min., karne 4/2. trener: Michał Piech