Przegrana Orlika przed własną publicznością

0

Z pozytywnymi nastrojami piłkarze ręczni Orlika przystępowali do spotkania 3. kolejki. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością na hali sportowej, przy Oławskiej podejmowali drużynę UKS Trójka Nowa Sól. Niestety, podopieczni Michała Piecha zmuszeni byli uznać wyższość przyjezdnych z Lubuskiego.

Oba zespoły przez pierwsze dwanaście minut nawiązały równorzędną walkę. W trzynastej minucie Orlik wyszedł wprawdzie na jednobramkowe prowadzenie 8:7, lecz kolejna część pierwszej połowy to zdecydowana dominacja przyjezdnych, którzy początkowo odrobili nieznaczną stratę, by wyjść na prowadzenie. Podczas gdy zawodnicy z Nowej Soli powiększali swoją przewagę przez blisko dziesięć minut zawodnicy Orlika nie byli w stanie pokonać Rapejki. W ostatnich minutach pierwszej połowy zespół odblokował się i zdołał zmniejszyć swoje straty, które i tak były duże. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:17

Po zmianie stron Orlik z całych sił starał się aby poprawić swoją skuteczność w ataku, gra wyglądała nieznacznie lepiej niż w pierwszej połowie, ale było to za mało. W ataku dobrze spisywali się Wojcieszek, Ogorzelec oraz grający trener Piech. Niestety straty z pierwszej części spotkania zaważyły na całości wyniku. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 25:33. Najbliższe spotkanie piłkarze Orlika rozegrają w najbliższą sobotę w Brzegu.

Zdecydowanie przepraszamy naszych kibiców, za falstart w spotkaniu na własnym obiekcie. Myśleliśmy, że ten mecz wypadnie nieco inaczej. Mocno wierzyliśmy w wygraną, uważam, że byliśmy dobrze przygotowani i zdeterminowani. Jak pokazało spotkanie popełniliśmy dużo prostych błędów z czystych pozycji. W przyszłym spotkaniu zagramy ze Spartą Oborniki Wlkp., jest to solidny rywal, ale liczymy że zagramy czwarte spotkanie bardzo dobrze i trzy punkty zostaną u nas – opowiadał Michał Piech, grający trener SKS Orlik Brzeg.

SKS Orlik – UKS Trójka Nowa Sól 25:33 (12:19)

Orlik: Bednarek, Jarosz – Cichoń 1, Młotkowski, Białożyt 1, Krocz, Stypiński 1, Włodek, Bujak, Ogorzelec 6, Wojcieszek 4, Miś 2, Suwiczak, Adwent, Piech 7, Dziurgot. Karne 4/2, kary 8. minut. Trener: Michał Piech.

Trójka: Rapiejko, Kujawa, Maciejewski – Kokot 3, Florczak 1, Marciniak 3, Bortnowski 4, Orliński 7, Kowalski 4, Nowakowski 4, Lisiewicz 3, Swereda 1, Hajnysz 4. Karne 4/4, kary 10. minut. Trener: Bronisław Maly