Oczekiwana wygrana. Orlik lepszy od Sparty

0

Po zeszłotygodniowej porażce Orlika w spotkaniu z Trójką Nowa Sól pozostało tylko wspomnienie. Sztab szkoleniowy zespołu z Brzegu zapowiedział walkę o kolejne punkty ze Spartą Oborniki Wlkp. Wielkopolanie to trudny przeciwnik, któremu zawodnicy Orlika stawili czoła zwyciężając 33:31.

Pierwsza Połowa a zwłaszcza jego pierwsza część nie poszła po myśli zawodników i trenera Michała Piecha. Przez pierwsze pięć minut trwała wyrównana walka w efekcie na tablicy pojawił się remis 3:3. W kolejnych minutach to przyjezdni narzucili tempo gry, które pozwoliło im wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W 21. minucie po bramce Stypińskiego Orlik doprowadza do remisu ,po następnej akcji i bramce M.Piecha Orlik wychodzi na prowadzenie ciesząc się takim stanem rzeczy bardzo krótko Rywale szybko doprowadzają do kolejnego remisu, by następnie wyjść na prowadzenie. Ostatecznie Orlik przegrywa pierwszą połowę 15:16.

Po zmianie stron to gospodarze narzucają tempo i swoje warunki gry przyjezdnym. Trwa w prawdzie wyrównana gra, ale to Orlik w tym dniu jest drużyną bardziej dojrzałą,kontrolującą poczynania rywala w tym spotkaniu. Po kwadransie do bramki rywali trafiają Piech i Stypiński, a gospodarze wychodzą na pięciobramkowe prowadzenie 24:19. W ostatnich piętnastu minutach na bramkę Orlika sunie atak za atakiem, próbują atakować Batura i Ratajczak na szczęście dla Brzeżan mało skutecznie. W końcowych minutach zawodnikom Sparty udaje się nieznacznie odrobić straty, ale to wszystko na co było stać Oborniczan, cieszy postawa Orlika a spotkanie kończy się wynikiem 33:31.

SKS Orlik – SKF Sparta Oborniki Wlkp. 33:31 (15:16)

Orlik: Andraszak, Jarosz – Cichoń 3, Młotkowski 2, Stypiński 7, Ogorzelec 5, Wojcieszek 2, Miś 3, Stopka 1, Piech 10, Dziurgot. Karne 6/6, kary 12. minut. Trener: Michał Piech.

Sparta: Kustoń, Sołtysik – Łyszczarz 6, Batura 10, Ratajczak 7, Januchowski, Sołtysiak, Okpisz, Tepper 1, Kwiatkowski 2Narożny 1, Sorcz2, Bednarz 1, Ratajczak 1. Karne 5/5, kary 10 min. Trener: Marek Arciszewski.