Dwie różne połowy. Druga lepsza dla Olimpu

0

Grodkowianie w sobotnim spotkaniu z ŚKPR Świdnica rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą to przyjezdni byli górą i oni nadawali ton gry w tym spotkaniu. W szatni trenerzy Olimpijczyków potrzebowali wylać na swoich zawodników porządny kubeł zimnej wody, aby ich podopieczni wrócili na właściwy tor.


Początek spotkania należał do zawodników Olimpu, którzy pewnie po bramkach Szulca i Maciejewskiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że to oni będą faworytem tej potyczki. Po 10 minutach gry Świdniczanie doprowadzili do remisu 2:2 przez najbliższe minuty pierwszej części spotkania gra przypominała bardziej szkolne zawody, niż pojedynek pierwszoligowych zespołów. Obie ekipy popełniały poważne błędy, zwłaszcza gospodarze,którym w tym fragmencie gry nic nie wychodziło. Olimp kilkanaście sekund przed końcem przegrywał z ŚKPR-em dwiema bramkami. Pierwsza połowę zakończył Chmiel,który popisał się skutecznym rzutem z linii 9 metrów pokonując dziurawy blok gości, oraz bezradnego Olichwera. Przewaga przyjezdnych zmalała do jednej bramki, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:10

Po zmianie stron to Olimpijczycy przejęli inicjatywę i po dziesięciu minutach wyszli na jednobramkowe prowadzenie 15:14. Przez koleje minuty gospodarze byli górą,budując mozolnie przewagę, nie pozwalając przy tym zawodnikom z dolnośląskiego na zmniejszenie jej. Decydująca dla końcowego wyniku była końcówka spotkania. Dobrze spisujący się w bramce Młoczyński odbijał piłki rywali, a zawodnicy z pola skutecznie zakańczali kontry trafiając raz za razem do bramki zespołu ze Świdnicy. Efektownymi bramkami popisali się Kolanko i Rogaczewski, natomiast w końcówce wyczyn z pierwszej połowy powtórzył Chmiel, który ponownie pokonał swoim bezpośrednim rzutem z linii 9 metrów bramkarza gości, którego wspomagał bardzo nadwyrężony i dziurawy mur. Druga połowa zakończyła się zdecydowaną przewagą Olimpu. Ostateczny wynik spotkania 30:24.

Kolejne spotkanie Olimpu przed własną publicznością już w najbliższą sobotę (13.10). Grodkowianie będą podejmowali AZS Anilana Łódź, start o 15:00.

UKS Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 27:20 (9:10)

Olimp: Młoczyński, Łągiewka – Maciejewski 3, Stępień, Hertel, Chmiel 4, Marcyniuk, Mierzwiński, Rogaczewski 4, Wiśniowiecki, ungier 8, Kolanko 5, Górny, Koszyk 1. Szulc. Kary 4 min. Karne 3/2. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski.

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Redko 1, Chmiel 4, Żubrowski, Kozak 1, Pęczar, Cegłowski 2, Borowski 1, Makowiejew 2, Daszczenko 3, Wychowaniec, 6 Etel Zaremba, Gregorczyk. Kary 10. min. Karne 1/1. Trener Grzegorz Garbacz