Sukces Natalii Bajor w 1. Grand Prix Polski

0

Duży sukces osiągnęła brzeżanka Natalia Bajor (reprezentująca KU AZS UE Wrocław), wygrywając bezapelacyjnie 1. Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym, który rozegrany został w dniach 05-07 pażdziernika w Białymstoku.

Do stolicy Podlasia zjechały 62 pingpongistki i 99 pingpongistów z całej Polski. Uczestnicy  1.GGP zostali wyłonieni na podstawie rozstawienia, eliminacji wojewódzkich i eliminacji ogólnopolskich. Natalia szła jak burza od startu do mety. Aktualna mistrzyni Polski i liderka rankingu europejskiego w kategorii U-21; w sumie rozegrała w ciągu 2. dni (nie grała w 1. dniu eliminacji, gdyż była rozstawiona z nr 1) – 8 pojedynków, zakończonych samymi zwycięstwami, uzyskując bilans setów 28-4. Oto wyniki brzeżanki:

Gr. 1:

Natalia Bajor – Katarzyna Nowocin (SKS 40 Warszwa) – 3-0 (7,7,4),

N. Bajor –  Aleksandra Michalak (MRKS Gdańsk) – 3-0 (8,2,8),

N. Bajor – Agata Paszek (JKTS Jastrzębie Zdrój  – 3-1 (3,7,-8,8),

N. Bajor – Eliza Brzęczek ( DWÓJKA Rawa Mazowiecka) –  3-0 (6,5,2). Po zwycięstwie w grupie, nasza zawodniczka awansowała do 1/8 finału.

1/8 finału (gra do 4 zwycięstw): N. Bajor – Katarzyna Galus (KSTS Krosno)  – 4-1 (-7, 7,7,9,6).

1/4 finału: N. Bajor – Julia Ślazak (SKTS Sochaczew) – 4-0 (5,4,6,9).

Półfinał: N. Bajor – Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) – 4-0 (6-0,0,0,0) krecz.

Finał: N. Bajor – Katarzyna Węgrzyn (koleżanka klubowa) – 4-2 (9,5,8,-8,-12,6).

W kategorii seniorów zwyciężył niespodziewanie 16-letni Samuel Kulczycki (Olimpia – Unia Grudziądz), który w finale pokonał 4-1 (8,-9,12,10,7) 21-letniego Patryka Zatówkę (niestowarzyszony- woj.Mazowieckie). W ogóle turniej przebiegł pod dyktando młodzieży, gdyż w  finale kobiet spotkały się 21-letnia N. Bajor i 17-letnia K.Węgrzyn). Była to więc rzeż starszych zawodników i zawodniczek.