I Turniej Piłki Ręcznej Masters w Brzegu [fotorelacja]

0

W sobotę (06.10) na hali sportowej przy ul. Oławskiej w Brzegu odbył się pierwszy turniej piłki ręcznej w kategorii Masters. W turnieju brało udział łącznie osiem drużyn podzielonych na dwie kategorie. Sekcję żeńską: Blue Flue Tarnów, SPR Tychy, Zagłębie Lubin Masters oraz gospodarze MŻK Orlik Brzeg oraz męską: Wialan Tarnów, 4ever Young Grodków, Śląsk Opole oraz gospodarze Masters Orlik Brzeg.


Na parkiecie zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki, którzy z różnych przyczyn nie kontynuują swojej kariery w klubach. Mecze odbywały się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze, na parkiecie można było poczuć prawdziwego ducha sportu. Każde spotkanie pozwoliło również na zdobycie nowego doświadczenia.

Postanowiliśmy się zebrać i wspólnie zagrać z byłymi piłkarzami ręcznymi. Wcześniej wzięliśmy udział na trzech turniejach i postanowiliśmy z sekcją żeńską, że super by było, aby zorganizować podobną imprezę w Brzegu. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować nasz turniej w Brzegu co roku. Dziewczyny nas zmobilizowały do działania, to one zaczęły swoją przygodę na nowo z piłką ręczną wcześniej niż my – wyjaśnia Marcin Naróg, zawodnik Masters Orlik Brzeg.

Powstanie MŻK Orlik Brzeg był impulsem, spotkałyśmy się raz na treningu, który był spontaniczny. Następnie zaczęłyśmy częściej spotykać i budować nasz zespół. Następnym etapem było zgłoszenie naszej ekipy na jeden z turniejów. Naszym największym sukcesem jest zajęcie 2.miejsca w Dąbrowie, gdzie debiutowałyśmy. We wszystko wkładamy dużo serca i dobrze się bawimy, bo o to w tym chodzi! – dodają zawodniczki MŻK Orlik Brzeg

Po rozegraniu wszystkich spotkań w kategorii kobiet najlepszą drużyną okazał się zespół z Tarnowa, drugie miejsce przypadło zespołowi z Tych, trzecią pozycję wywalczyły zawodniczki z Lubna, a na czwartej pozycji znalazły się brzeżanki. W sekcji męskiej najlepszym zespołem okazał się 4ever Young z Grodkowa, gospodarze turnieju (Masters Orlik Brzeg) znaleźli się na drugiej pozycji, trzecia lokata przypadła dla Śląska Opole, a tuż za poza podium znalazł się Wilan Tarnów.

WYNIKI
1 MŻK Orlik Brzeg – Blue Flue Tarnów (K) 9:15
2 Masters Orlik Brzeg – 4Ever Young Grodków (M) 14:21
3 Śląsk Opole – Wialan Tarnów (M) 18:16
4 Zagłębie Lubin Masters – SPR Tychy (K) 8:9
5 Masters Orlik Brzeg – Wialan Tarnów (M) 15:14
6 MŻK Orlik Brzeg – Zagłębie Lubin Masters (K) 12:17
7 4Ever Young Grodków – Śląsk Opole (M) 19:12
8 Blue Flue Tarnów – SPR Tychy (K) 24:9
9 Śląsk Opole – Masters Orlik Brzeg (M) 10:15
10 SPR Tychy – MŻK Orlik Brzeg (K) 10-7
11 Wialan Tarnów – 4Ever Young Grodków (M) 15:17
12 Lubin – Blue Flue Tarnów (K) 10:11