Brzeg Biegał, od małego do dużego

0

Brzeg Biega – od małego do dużego, to nowe przedsięwzięcie dla kilku biegów, które odbywały się już wcześniej w Brzegu, ale po raz pierwszy zostały połączone w jedną imprezę. W ramach akcji Brzeg Biega, po raz czwarty odbyły się zawody w biegach na orientację Orientuj się w Aglomeracji, po raz siódmy odbył się Bieg Malucha oraz po raz ósmy Brzeska Mila. Jedynie Sztafeta Firmowa debiutowała na bieżni Stadionu Miejskiego w Brzegu.


Dzieci szkół podstawowych oraz dorośli rywalizowali w biegach na orientację, które start i metę miały na stadionie, a trasa prowadziła przez Park Wolności. Zawodnicy oprócz umiejętności biegowych musieli wykazać się znajomością mapy. Dzieci szkół podstawowych rywalizowały w 10 kategoriach, a dorośli w jednej Open, w której najlepszy był Dariusz Drankowski.

W Biegu Malucha dzieci ścigały się w 4 biegach, a najmłodsi uczestnicy mieli niespełna 2 lata. Najstarsi z kolei mieli 9 lat, ale tu najważniejsza była dobra zabawa i zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu. Starsze dzieci ścigały się w biegach towarzyszących Brzeskiej Mili, a młodzież od 16 roku życia i dorośli walczyli już o jak najlepsze wyniki podczas Brzeskiej Mili, czyli na dystansie 1480 metrów.

W biegu pań na Brzeską Milę wygrała Paulina Dacyszyn przed Justyną Tarnogórską i Małgorzatą Kotecką-Cyza, natomiast najszybszym mężczyzną był Mateusz Płatek, który wyprzedził Mateusza Gromadzkiego i Alberta Kuczyńskiego.

Ostatnim aktem akcji Brzeg Biega była Sztafeta Firmowa. Tu wzięło udział 8 zespołów, które rywalizowały na dystansie 8×100 metrów. Dystans ten nawiązywał do historii sprzed 90 lat, bowiem właśnie na brzeskim stadionie, w 1928 roku niemiecka lekkoatletka Lina Radke ustanowiła rekord świata na dystansie 800 metrów.

W rywalizacji sztafet walka była zacięta, ale i nie brakowało dobrej zabawy. Ostatecznie zarówno w kategorii Open, jak i w Mieszanej wygrała drużyna Kotwicy Brzeg.

WYNIKI ZAWODÓW I BRZEG BIEGA. OD MAŁEGO DO DUŻEGO.

IV Mistrzostwa Orientuj się w Aglomeracji

Kategoria K4 – dziewczynki klasa IV – 1,7 km

1. Hanna Chmielewska – 37:10

2. Julia Chmielewska – 38:22

3. Hania Jarząb – PSP5 Brzeg – 42:51

Startowało 9 osób

Kategoria K5 – dziewczynki klasa V – 2,0 km

1. Wiktoria Duszak – SP2 Oława – 33:53

2. Maja Walczak – SP2 Oława – 35:09

3. Julia Kowalska – PSP1 Brzeg – 36:41

Startowało 21 osób

Kategoria K6 – dziewczynki klasa VI – 2,3 km

1. Wiktoria Reveko – SP Kamieniec Wr – 30:05

2. Maria Szutkowska – SP6 Brzeg – 36:28

3. Klaudia Soroczyńska – SP6 Brzeg – 37:28

Startowało 30 osób

Kategoria K7 – dziewczynki klasa VII – 2,5 km

1. Daria Witkowska – PSP1 Brzeg – 39:57

2. Sandra Milewska – PSP1 Brzeg – 41:01

3. Margaryta Reveko – SP Kamieniec Wr – 41:36

Startowało 7 osób

Kategoria K8 – dziewczynki klasa VIII – 2,8 km

1. Hanna Wójcik – SP Kamieniec Wr – 45:36

2. Aleksandra Łach – SP Kamieniec Wr – 47:09

3. Wiktoria Górska – SP Kamieniec Wr – 49:06

Startowało 6 osób

Kategoria M4 – chłopcy klasa IV – 1,9 km

1. Andrzej Suflita – PSP8 Brzeg – 1:33:34

Startowały 4 osoby

Kategoria M5 – chłopcy klasa V – 2,1 km

1. Filip Klimko – PSP8 Brzeg – 41:40

2. Ryszard Augustyn – PSP5 Brzeg – 42:18

3. Jakub Stopka – PSP1 Brzeg – 52:09

Startowało 8 osób

Kategoria M6 – chłopcy klasa VI – 2,5 km

1. Tadeusz Muca – PSP8 Brzeg – 25:51

2. Szymon Węgier – PSP8 Brzeg – 26:46

3. Konrad Sobstyl – PSP5 Brzeg – 27:19

Startowało 18 osób

Kategoria M7 – chłopcy klasa VII – 2,8 km

1. Maciej Michalak – PSP5 Brzeg – 32:15

2. Bogdan Dołhań – PSP1 Brzeg – 45:57

3. Marcel Mrowiec – PSP1 Brzeg – 47:05

Startowało 9 osób

Kategoria M8 – chłopcy klasa VIII – 3,1 km

1. Michał Gomółka – SP Kamieniec Wr – 35:19

2. Kuba Grabarek – SP Kamieniec Wr – 36:45

3. Natan Brudziński – PSP1 Brzeg – 39:28

Startowało 7 osób

Kategoria OPEN (5) 3,1 km 0 m 6 PK

1. Dariusz Drankowski – 24:14

2. Artur Cisiński – 35:02

3. Olga Chmielewska – 41:18

Startowało 5 osób

VII Bieg Malucha

Dzieci 2-3 lata – 80 m.

1. Emilia Budzan

2. Agata Krzyżanowska

3. Kajetan Smuk

Startowało 51 osób

Dzieci 4-5 lat – 150 m.

1. Piotr Michałowski

2. Marta Palacz

3. Lena Sokół

Startowały 53 osoby

Dzieci 6-7 lat – 200 m.

1. Beniamin Markowski

2. Nataniel Sobczyk

3. Paweł Augustyniak

Startowało 36 osób

Dzieci 8-9 lat – 350 m.

1. Daniel Szczepański

2. Kamil Dobroć

3. Wojciech Jagielski

Startowało 10 osób

Biegi Młodzieżowe towarzyszące Brzeskiej Mili

Dziewczęta 10-11 lat – 500 m.

1. Julia Chmielewska (Namysłów, 5Hops+)

2. Hanna Chmielewska (Namysłów, 5Hops+)

3. Anita Skuratowicz (Brzeg)

4. Olga Chmielewska (Namysłów, 5Hops+)

Chłopcy 10-11 lat – 500 m.

1. Wiktor Kłyż (Brzeg, Stal Brzeg)

2. Piotr Lupa (Brzeg, Masters Brzeg)

3. Michał Nowak (Tułowice)

VIII Brzeska Mila – 1480 m.

Kobiety Open

1. Paulina Dacyszyn (Brzeg) 5:42,0

2. Justyna Tarnogórska (Brzeg, Masters Brzeg)

3. Małgorzata Kotecka-Cyza (Brzeg, Kotwica Brzeg)

4. Agnieszka Sobieraj (Brzeg, Kotwica Brzeg)

5. Anna Pawluk (Brzeg, Masters Brzeg)

6. Aleksandra Karolewicz (Brzeg)

7. Beata Lewandowska (Brzeg)

8. Agata Domańska (Brzeg, Kotwica Brzeg)

9. Beata Lupa (Brzeg, Runnng Team Brzeg)

10. Anna Karolewicz (Brzeg, Morsy Brzeg)

Mężczyźni Open

1. Mateusz Płatek (Brzeg, Kotwica Brzeg) 4:30,0

2. Mateusz Gromadzki (Brzeg)

3. Albert Kuczyński (Pisarzowice)

4. Szymon Kucia (Pawłów, Recaro)

5. Adam Szczepański (Brzeg, Kotwica Brzeg)

6. Łukasz Tymków (Brzeg)

7. Marcin Palacz (Brzeg, Optima Cardio)

8. Tomasz Mazur (Zabardowice, Zorza Zabardowice)

9. Sławomir Dudzik (Brzeg)

10. Michał Kadłubowski (Brzeg)

11. Waldemar Banachowski (WALVET)

12. Tomasz Mączka (Brzeg)

13. Jan Rabenda (Brzeg, Morsy Brzeg)

14. Remigiusz Maszak (Oława)

15. Krzysztof Stankiewicz (Brzeg)

16. Wojciech Toporowski (Nowy Świat, Good Energy Lavylites)

17. Jan Siciak (Brzeg)

18. Jerzy Golik (Brzeg, Oliwera)

19. Wiesław Bednarczyk (Brzeg, Kotwica Brzeg)

20. Zenon Puszczewicz (Pisarzowice, Kotwica Brzeg)

21. Kamil Młodzianowski (Brzeg, Tama)

22. Artur Misztal (Brzeg)

. Daniel Smuga (Brzeg, Kotwica Brzeg)

M16

1. Michał Kadłubowski (Brzeg)

K20

1. Aleksandra Karolewicz (Brzeg)

M20

1. Szymon Kucia (Pawłów, Recaro)

K30

1. Agnieszka Sobieraj (Brzeg, Kotwica Brzeg)

2. Anna Pawluk (Brzeg, Masters Brzeg)

3. Agata Domańska (Brzeg, Kotwica Brzeg)

M30

1. Łukasz Tymków (Brzeg)

2. Tomasz Mazur (Zabardowice, Zorza Zabardowice)

3. Tomasz Mączka (Brzeg)

4. Krzysztof Stankiewicz (Brzeg)

5. Kamil Młodzianowski (Brzeg, Tama)

6. Artur Misztal (Brzeg)

. Daniel Smuga (Brzeg, Kotwica Brzeg)

K40

1. Beata Lewandowska (Brzeg)

2. Beata Lupa (Brzeg, Runnng Team Brzeg)

3. Anna Karolewicz (Brzeg, Morsy Brzeg)

M40

1. Adam Szczepański (Brzeg, Kotwica Brzeg)

2. Marcin Palacz (Brzeg, Optima Cardio)

3. Sławomir Dudzik (Brzeg)

4. Waldemar Banachowski (WALVET)

5. Remigiusz Maszak (Oława)

M50

1. Jan Rabenda (Brzeg, Morsy Brzeg)

2. Wojciech Toporowski (Nowy Świat, Good Energy Lavylites)

M60

1. Jan Siciak (Brzeg)

2. Jerzy Golik (Brzeg, Oliwera)

3. Wiesław Bednarczyk (Brzeg, Kotwica Brzeg)

4. Zenon Puszczewicz (Pisarzowice, Kotwica Brzeg)

I Sztafeta Firmowa 8×100 m.

I Półfinał

1. Kotwica I 1:51,81

2. Police Team 1:57,69

3. Kotwica II 2:06,42

4. Przychodnia Weterynaryjna Walvet 2:12,96

II Półfinał

1. Recaro 2 1:55,01

2. Recaro 1 1:56,45

3. JMP-Biedronka 2:11,41

4. Łapanka 2:23,49

Finał

1. Kotwica I 1:50,35

2. Recaro 1 1:56,50

3. Recaro 2 1:57,67

4. Police Team 1:58,69

Końcowa klasyfikacja Drużyn Open

1. Kotwica I Brzeg (Mateusz Płatek, Małgorzata Kotecka-Cyza, Jovita Federowicz, Klaudia Waliduda, Daniel Smuga, Adam Szczepański, Zbigniew Damm, Grzegorz Kołodziej)

2. Recaro 1 Skarbimierz (Adam Strzała, Piotr Ignaczak, Łukasz Gorazdowski, Monika Fiedor, Marzena Piontkowska, Szymon Kucia, Radosław Wysocki, Marek Jakubowski)

3. Recaro 2 Skarbimierz (Łukasz Giżewski, Łukasz Soliński, Damian Toporowski, Łukasz Rozkowiński, Andrzej Nowacki, Dawid Wójcik, Mateusz Małek, Kamil Tarnogórski)

4. Police Team Brzeg (Zbigniew Dychus, Michał Roman, Paweł Warchał, Michał Kleszcz, Michał Jakubowski, Katarzyna Medwid, Anna Trzaska, Magdalena Bielecka)

5. Kotwica II Brzeg (Agata Domańska, Aldona Krawiec, Piotr Krawiec, Agnieszka Sobieraj, Michał Kadłubowski, Michał Kastelik, Krzysztof Kubica, Tomasz Banyś)

6. JMP-Biedronka Skarbimierz (Justyna Tarnogórska, Justyna Kadłubowska, Mariusz Piruta, Mateusz Gromadzki, Kamil Czerniawski, Marcin Pawluk, Krzysztof Stankiewicz, Anna Pawluk)

7. Przychodnia Weterynaryjna Walvet Brzeg (Waldemar Banachowski, Alicja Banachowska, Maciej Piasta, Magdalena Moskała, Mirosław Dymała, Karolina Mróz, Sylwia Justyńska, Tobiasz Bartków)

8. Łapanka Brzeg (Anna Karolewicz, Aleksandra Karolewicz, Beata Lewandowska, Jan Rabenda, Remigiusz Maszak, Jerzy Golik, Jan Siciak, Wiesław Bednarczyk)

Końcowa klasyfikacja Drużyn Mieszanych

1. Kotwica I Brzeg (Mateusz Płatek, Małgorzata Kotecka-Cyza, Jovita Federowicz, Klaudia Waliduda, Daniel Smuga, Adam Szczepański, Zbigniew Damm, Grzegorz Kołodziej)

2. Police Team Brzeg (Zbigniew Dychus, Michał Roman, Paweł Warchał, Michał Kleszcz, Michał Jakubowski, Katarzyna Medwid, Anna Trzaska, Magdalena Bielecka)

3. Kotwica II Brzeg (Agata Domańska, Aldona Krawiec, Piotr Krawiec, Agnieszka Sobieraj, Michał Kadłubowski, Michał Kastelik, Krzysztof Kubica, Tomasz Banyś)

4. JMP-Biedronka Skarbimierz (Justyna Tarnogórska, Justyna Kadłubowska, Mariusz Piruta, Mateusz Gromadzki, Kamil Czerniawski, Marcin Pawluk, Krzysztof Stankiewicz, Anna Pawluk)

5. Przychodnia Weterynaryjna Walvet Brzeg (Waldemar Banachowski, Alicja Banachowska, Maciej Piasta, Magdalena Moskała, Mirosław Dymała, Karolina Mróz, Sylwia Justyńska, Tobiasz Bartków)

6. Łapanka Brzeg (Anna Karolewicz, Aleksandra Karolewicz, Beata Lewandowska, Jan Rabenda, Remigiusz Maszak, Jerzy Golik, Jan Siciak, Wiesław Bednarczyk)