Nasi na czele

0

Druga kolejka IV. ligi za nami. Podobnie, jak po pierwszej serii spotkań, również teraz mamy wiele powodów do zadowolenia, nasze zespoły odniosły bowiem kolejne zwycięstwa.

Stal gościła u siebie drugiego z beniaminków IV. ligi – Racławię. Pierwszy gol padł w 30’minucie. Po faulu na Fabiszewskim arbiter odgwizdał rzut karny. Drugiego gola w tym sezonie, ponownie z jedenastki, zdobył Łukasz Szpak. Stal prowadziła 1:0 i przejęła inicjatywę na boisku, ale nie przekładało się to na podbramkowe sytuacje.

Tuż po wznowieniu gry w II. połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Michalak znalazł na 5 metrze Synówkę, który podobnie, jak Szpak, strzelił swoją drugą bramkę tej rundzie. Po podwyższeniu rezultatu Stal poszła za ciosem, stworzyła sobie kilka dogodnych do zdobycia gola okazji i powinna prowadzić wyżej. Zabrakło im jednak szczęścia, choć to dopisało im w końcówce. Niemający już nic do stracenia goście rzucili się w ostatnim kwadransie do ataków i dwukrotnie stanęli przed szansą do zamiany wyników. W 83’ i 87’minucie znaleźli się w sytuacjach sam na sam z Raczkowskim. Bramkarz Stali nie dał się pokonać, chroniąc gospodarzy przed startą punktów.

Już dziś, w środę 20 sierpnia, Stal zagra po raz trzeci w nowym sezonie. O g. 18.00 gościć będzie w Źlinicach. W sobotę wraca na stadion w Brzegu – o 17.00 podejmie Spartę Paczków.

Stal Brzeg  – Racławia Racławice Śl.  2:0 (1:0)
1:0 Łukasz Szpak 30’ karny; 2:0 Arkadiusz Synówka –48’.

Stal: Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców, Piotr Józefkiewicz, Michał Sikorski, Mateusz Ptak, Patryk Schwarz (67’ Sebastian Kowalik), Damian Michalak (78’ Tomasz Raczyński), Łukasz Szpak, Mateusz Poważny (85’ Dawid Kotecki), Arkadiusz Synówka (90’ Paweł Rawski), Mateusz Fabiszewski. Trener Sebastian Sobczak.

W równie świetnej formie jest na początku rundy Olimpia. Drugi mecz na wyjeździe i drugie zwycięstwo dobrze wróży na cały sezon. Zespół Rafała Tomaszewskiego pokonał 4:0 Większyce, a golami po równo podzielili się Paczek z Tramszem.

Wynik w 25’minucie otworzył Paczek, po podaniu Maja, Dwie minuty później, na 2:0 podwyższył po akcji Trepki Kamil Tramsz. Gdy tuż przed przerwą Paczek strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie, losy meczu były rozstrzygnięte. Lewinianie mogli grać na utrzymanie wyniku. Co prawda gospodarze mieli swoje sytuacje, ale na straży bramki Olimpii stał bezbłędny Dudzik, a raz pomógł słupek. W końcówce meczu Olimpijczycy przypieczętowali zasłużone zwycięstwo golem Tramsza.

W środę (20 sierpnia, g. 18.00) Olimpia wystąpi po raz pierwszy w nowym sezonie w roli gospodarza. Na boisku w Lewinie podejmie inny zespół bez porażki – TOR Dobrzeń Wielki. W sobotę gra w Chróścicach.

Po-Ra-Wie Większyce – Olimpia Lewin Brzeski 0:4  (0:3)
0:1 Paczek – 25’, 0:2 Tramsz – 27’, 0:3 Paczek – 38’, 0:4 Tramsz – 87’.

Olimpia: Dudzik – Raś (55’ Urbaniak), Moczko, Stawecki, R. Tomaszewski (46’ Kiczuła) – Niemiec (75’ Szylar), Maj, Trepka, Tomasik (58’ Babicz) – Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.