Środa przerwanych pass

0

Nie służy naszym IV-ligowym drużynom granie w środku tygodnia. Po dwóch zwycięstwach pod rząd, Olimpia i Stal straciły w środę punkty.

Lewinianie podejmowali na swoim boisku TOR Dobrzeń Wielki i już od 5’minuty musieli gonić wynik po golu Sieńczewskiego. W 13’minucie wyrównał najlepszy strzelec miejscowych – Damian Paczek. Później było jednak gorzej. W 20’ i 33’minucie gospodarze stracili kolejne dwa gole i na przerwę schodzili przegrywając 1:3.

W drugiej połowie od początku siedli na swoich rywali. Próbowali zwłaszcza strzałów z daleka, ale gola zdobyli po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. W 57’minucie najwyżej do głowy wyskoczył, wprowadzony po przerwie, Jarosław Hraca i było już tylko 2:3. Wydawało się, że kolejne bramki dla Olimpii są już tylko kwestią czasu, ale gospodarzom brakowało szczęścia. Sytuacja pogorszyła się w 70’minucie, gdy za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Moczko. Grająca w dziesiątkę Olimpia nie zdołała doprowadzić do wyrównania i przegrała po raz pierwszy w tym sezonie.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI   – TOR DOBRZEŃ WLK.     2:3 (1:3)

1:0 Sieńczewski 5’; 1:1 Paczek 13’; 1:2 samob. 20’; 1:3 Malik 33’; 2:3 Hraca 57’.

OLIMPIA: Dudzik – Moczko, Raś (46’ Kiczuła), R. Tomaszewski, Stawecki – Maj, Trepka, Niemiec, Tomasik (56’Hraca) – Tramsz (77’ Szylar), Paczek. Trener Rafał Tomaszewski

Niepokonana wciąż pozostaje Stal, choć i ona przerwała swoją serię dwóch zwycięstw z rzędu na starcie sezonu. W środę zremisowała bezbramkowo w Źlinicach.

ORZEŁ ŹLINICE    –   STAL BRZEG    0:0

Stal: Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców, Piotr Józefkiewicz, Michał Sikorski, Mateusz Ptak, Bartłomiej Kulczycki (67’ Patryk Schwarz), Łukasz Szpak, Damian Michalak (83’ Tomasz Raczyński), Mateusz Poważny (90’ Tomasz Mencel), Mateusz Fabiszewski, Arkadiusz Synówka. Trener Sebastian Sobczak.