Strzelanina Starowic i druga wygrana Burzy. Dobrzyń lepszy w derbach

0

W lidze okręgowej mamy powody do zadowolenia. Nasze drużyny spisują się dobrze, najlepiej wypadają, jak dotąd Starowice. W klasie A została przerwana zwycięska passa Kościerzyc. Teraz najwyżej z naszych drużyn jest notowana na tym poziomie rozgrywkowym Pogoń.

– OKRĘGÓWKA:

W grupie I, pierwsze zwycięstwo na własnym terenie odniosła Burza Lipki. Sobotni mecz nie był jednak łatwy, choć takim się zapowiadał po pierwszej połowie. W 22’minucie Bartosz Nesterów głową, a w 43’minucie Stefan Karnatowski nogą, dał miejscowym prowadzenie 2:0. Z każdą minutą drugiej połowy gospodarze słabli. Goście zepchnęli lipian do defensywy i ich ataki przyniosły skutek w 83’minucie. Wyścig do prostopadłej piłki z obrońcami i bramkarzem Burzy wygrał Dandyk i zniżył straty Unii na 1:2. Burza miała swoje sytuacje, po których mogła zakończyć walkę w tym meczu. Niemal stu procentowych okazji nie wykorzystali jednak ani Karnatowski, ani Przystawski. Najlepszą kontrę zmarnował Świątkiewicz. Zgubił piłkę na 35 metrze od bramki goście, ci przeprowadzili kontrę, po której doprowadzili do wyrównania. Szczęśliwie dla gospodarzy, arbiter boczny pokazał spalonego, Burza wygrała z Unią 2:1.

BURZA LIPKI – UNIA KOLONOWSKIE 2:1  (2:0)

1:0 Nesterów 22’; 2:0 Karnatowski 43’; 2:1 Dendyk 83’

BURZA: Wierzba – K. Kowalczyk, M. Gawlik, Wolański, Ożóg, Przystawski, Karnatowski, Rolka (80’ Michalak), Nesterów, Woźniak (73’ Drobniak), Pączek (89’ Świątkiewicz). Trener Wiesław Rutkowski

W grupie II GKS grał u siebie z liderem. Zespół z Gogolina szybko objął prowadzenie, ale grodkowianie wyrównali po golu z karnego Pawła Witkowskiego. W drugiej połowie problemy gospodarzy zaczęły się w 60’minucie, gdy za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Szymański. Grający w przewadze goście trafili do siatki 10.minut później i wywieźli z Grodkowa komplet punktów.

Bohaterami kolejki są piłkarze Starowic. Drużyna Waldemara Sierakowskiego wprost zmiotła z murawy swoich rywali z Głogówka, pokonując ich aż 9:0. Wynik rozstrzygnął się już do przerwy.

W sobotę GKS jedzie do Głogówka, Starowice podejmą w Grodkowie Racławiczki.

GKS GRODKÓW – MKS GOGOLIN 1:2  (1:1)

0:1 Nikołajczyk 15’; 1:1 P. Witkowski 27’karny; 1:2 Schichta 70’

GKS: Smoter (65’ Motyka) – Włodarczyk, Różycki, Skut, Pietrzyk (75’ Paciorek), Kuśmiruk, Szymański, Jurek, T. Witkowski (46’ Wojda), P. Witkowski, Schie (70’ Mierzwa). Trener Marcin Włodarczyk

FORTUNA GŁOGÓWEK – STAROWICE 0:9  (0:5)

0:1 Bernacki 2’; 0:2 Dłutowski 10’ 0:3 Szpala 15’; 0:4 Semik 30’; 0:5 Dłutowski 45’; 0:6 Szpala 48’; 0:7 Stencel 57’; 0:8 Szpala 70’; 0:9 Korzeniowski 85’

STAROWICE: Jędrychowski – Michał Sacha, Maciej Sacha, Kurc (70’ Pasiut), Dłutowski, Bernacki, Rupental, Semik (60’ Papuga), Reil (60’ Korzeniowski), Stencel, Szpala (75’ Fluder). Trener Waldemar Sierakowski

– A-KLASA, GR. II:

W hicie kolejki Dobrzyń lepszy od Kościerzyc. Aż 6:0 wygrał Łosiów, hat-trick’iem popisał się Robert Mączyński, a Pogoń jest już druga w tabeli, z rewelacyjnym dorobkiem bramkowym 10:1. Źle z innymi naszymi zespołami: Przylesiem, Lewinem i Olszanką, które wciąga dół tabeli. W najbliższą niedzielę czekają nas trzy bratobójcze starcia.

Wyniki 3. kolejki:

Pogoń Łosiów – Polonia Domaszowice 6-0; Victoria Dobrzyń – Victoria Kościerzyce 2-1; LZS Brynica – Orzeł Olszanka 4-3; Polonia Przylesie – TOR II Dobrzeń 0-3; Stal Osowiec – Olimpia II Lewin Brzeski 3-0; Unia Murów – LZS Jełowa 2-3; LKS Ligota Turawska – LZS Popielów 2-2

Zapowiedź 4.kolejki (niedziela, g. 16.00):

Victoria Dobrzyń – Pogoń Łosiów; Victoria Kościerzyce – Orzeł Olszanka; Olimpia II Lewin Brzeski – Polonia Przylesie; Polonia Domaszowice – Stal Osowiec; TOR II Dobrzeń – Unia Murów; LZS Jełowa – LKS Ligota Turawska; LZS Popielów – LZS Brynica

– B-KLASA, GR. 4:

Pogoń II Łosiów – Zwanowice 7-5; Jankowice Wielkie – Stobrawa Stare Kolnie 1-3; Skorogoszcz – Zryw Szydłowice 2-0; KS Skarbimierz – KS Pawłów 4-0; Prędocin – pauza; Polonia Karłowice – Żłobizna 6-0; Błękitni Przecza – Bizon Kurznie 0-4

– B-KLASA, GR.8:

Czarni Przylesie Dolne – Michałów 4-3; Żelazna – Wojsław 2-4; Skorpion II Kopice Więcmierzyce – Gałążczyce 13-1; Victoria Wierzbnik – Łukowice Brzeskie 1-1; Starowice II – UKS Karnków 1-8; Ogrodnik Chróścina Nyska – Wójtowice 5-3; Młodoszowice – Kolnica 3-0 (w.o.)