Pierwsze ligowe zwycięstwo koszykarek Stali Brzeg

0

Koszykarki Stali Brzeg odniosły pierwsze zwycięstwo ligowe w sezonie 2014/2015. Początek meczu nie zwiastował niczego dobrego, jednak podopieczne trenera Michała Kamienieckiego, przy sporej grupie kibiców z Brzegu, pokazały charakter i zasłużenie zwyciężyły w Kątach Wrocławskich.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Monika Siemko, która tak jak zapowiadał trener Kamieniecki, staje się liderką zespołu w zdobywaniu punktów. Odpowiedź rywalek z Kątów Wrocławskich była natychmiastowa. Gospodynie zdobyły 7 oczek z rzędu. Wówczas o czas poprosił trener brzeżanek, który miał sporo uwag do swoich zawodniczek. Kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem zespołu gospodyń.

Druga część spotkania to kapitalna i skuteczna gra brzeskiego teamu. Monika Siemko i  Agata Księżopolska trafiały „za trzy”, swoje punkty dorzucały również Karolina Kozera, Katarzyna Iwanicka, która zaliczyła w tym meczu double-double oraz Lena Strojny. Dobrze również w tą kwartę weszły młode – Kamila Kudłak i Ola Błasiak. W tych 10 minutach spotkania, dziewczyny ugrały wynik 32:6 na korzyść Stali

Po przerwie znów mocniej zaatakowały gospodynie. Dobrze radziła sobie Emilia Żygadło.  Z wysokiej (23 pkt.) przewagi brzeżanek zrobiło się 16 po kolejnej 7-punktowej serii Maximusa. Ta kwarta na korzyść koszykarek z Kątów Wrocławskich 15:12. Ostatnie 10 minut meczu to znów doskonała gra Stalówek. Dwie celne „trójki” w wykonaniu Żanety Soboty oraz skuteczność Agaty Księżopolskiej pozwoliły brzeżankom na pewne i wysokie pierwsze zwycięstwo w lidze w sezonie 2014/2015.

Warto odnotować, że w meczu zagrały wszystkie jedenaście zawodniczek, które zabrał trener Kamieniecki na mecz do Kątów Wrocławskich. Na boisku pojawiły się więc Ola Płuciennik, Wiktoria Stala, która popisała się asystą do Żanety Soboty oraz Paulina Tudaj, która jedną z indywidualnych swoich akcji zakończyła celnym rzutem do kosza.

– Uważam ogólnie, że zagraliśmy dobre zawody. Bardzo dobre mieliśmy dwie kwarty, gdzie zdecydowanie dominowaliśmy. Nadal mamy problem z odpowiednim wejściem w mecz i załapaniem rytmu, co było widać po raz kolejny również w tym meczu. Jeśli się rozkręcimy to gra naprawdę wygląda bardzo dobrze. Na pewno jest jeszcze dużo pracy przed nami, ale widać z każdym meczem postęp i z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować dziewczynom za zostawienie serca na boisku. Nie chcę chwalić personalnie zawodniczek, ale cały zespół przyczynił się do tej wysokiej wygranej – skomentował po meczu trener Michał Kamieniecki

Maximus Kąty Wrocławskie – Stal Brzeg  40:79   (12:11, 6:32, 15:12, 7:24)

Stal: Monika Siemko 19, Agata Księżopolska 14, Katarzyna Iwanicka 11 (10 zbiórek), Żaneta Sobota 10, Lena Strojny 9, Karolina Kozera 6, Kamila Kudłak 6, Paulina Tudaj 2, Ola Błasiak 2, Wiktoria Stala 0, Aleksandra Płuciennik 0.

Na trybunach hali w Kątach Wrocławskich było sporo osób z Brzegu wspierających nasze koszykarki, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Wasza obecność przyniosła szczęście Stalówkom.

Kolejny mecz brzeżanki miały zagrać 22 listopada w Brzegu z Wichosiem Jelenia Góra, lecz na prośbę zespołu gości to spotkanie zostało przełożone na przyszły rok. Najbliższe spotkanie zatem Stal zagra 29 listopada we Wrocławiu ze Ślęzą II. Będzie to przedmecz spotkania ekstraklasy, w którym Ślęza Wrocław zmierzy się z Koninem.