Piłka nożna IV liga: Zwycięstwo i porażka

0

Przedostatnia kolejka jesieni szczęśliwa okazała się dla brzeskiej Stali, a pechowa dla Olimpii. Pierwsza grała jednak u siebie z outsider’em tabeli, druga z mocną, jak zwykle, Piotrówką.

Różnica sił przed pierwszym gwizdkiem, ta na papierze, zdawała się być ogromna. Brzeżanie mieli po 16.kolejkach 31 punktów na swoim koncie, Piast ledwie 3. Tej dysproporcji nie dało się jednak dojrzeć na murawie, zwłaszcza w pierwszej, bezbramkowej połowie.

Strzelanie rozpoczęło się w drugich 45.minutach, a pierwsi do siatki Raczkowskiego trafili goście. Siedem minut po wznowieniu, dobre podanie ze środka trafiło w polu karnym do Korchuta, a ten nie zmarnował okazji. Tu skończył się wyrównany przebieg meczu. Podrażnieni gospodarze rzucili się bowiem na rywali, spychając ich do defensywy. Już 8.minut później, najlepiej w kontrze odnalazł się Kulczycki i straty zostały wyrównane.

Stal miała jeszcze pół godziny i jej kibice mogli z przekonaniem wierzyć w wygraną. Mimo dobrych okazji gole jednak nie padały. Ataki brzeżan rozbijały się o dobrze broniącego goalkeeper’a gości. Konsekwentna gra gospodarzy opłaciła się. W 83’minucie, wyłożonego na tacy drugiego gola dostał Kulczycki i z bliska dopełnił formalności. Nie mający nic do stracenia strzelczanie odważnie zaatakowali, ale w 89’minucie nadziali się na kontrę, po której Domański przypieczętował zwycięstwo Stali.

W sobotę brzeżanie jadą do Prudnika.

STAL BRZEG vs.PIAST STRZELCE Op. 3:1 (0:0)

0-1 Korchut 52’; 1-1 Kulczycki 60’; 2-1 Kulczycki 83’; 3-1 Domański 89’.

Stal: Raczkowski – Krawców, Sikorski, Józefkiewicz, Ptak (67’ Domański), Kulczycki, Szpak, Fabiszewski (55’ Michalak), Raczyński (88’ Strząbała), Poważny, Synówka. Trener Sebastian Sobczak

Grad bramek, ale bez happy endu – to podsumowanie meczu Lewina w Piotrówce. W starciu dwóch ekip z czuba tabeli, lepsi, bo znacznie skuteczniejsi, okazali się miejscowi. Już w 10’minucie na prowadzenie wyprowadził ich Guilherme, a 6.minut później podwyższył Mendes. Olimpia została w grze, bo bardzo szybko zdobyła kontaktową bramkę, po trafieniu z rzutu karnego niezawodnego Staweckiego. W 37’minucie Piotrówka znów odskoczyła na dwa gole, po samobójczym golu Tomaszewskiego, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do Olimpii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na 2:3 zniżył Moczko i lewinianie schodzili do szatni z nadzieją na dobry wynik. Niestety, w drugiej części meczu gole dla Olimpii już nie padły. Do bramki Dudzika trafił za to ponownie Mendes, a wynik na 5:2 dla Piotrówki ustalił w 70’minucie Tala.

W ostatnim meczu I.rundy Olimpia zagra w Lewinie z Mechnicami (sob, g. 13.00).

LZS PIOTRÓWKA vs.OLIMPIA LEWIN BRZ. 5:2 (3:2)

1-0 Guilherme 10’, 2-0 Mendes 16’, 2-1 Stawecki – 21’karny, 3-1 samob.- 37. (samobójcza), 3-2 Moczko 42’, 4-2 Mendes 58’, 5-2 Tala 70’.

Olimpia: Dudzik – Raś, Stawecki, Moczko, Tomaszewski – Tomasik, Maj, Kiczuła, Twardowski – Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.

1 (Kopiowanie)fot. Stal (w żółtych) pokonała Piast 3:1