FUTSAL: Sześć bramek na inaugurację

0

W niedzielę wystartowały rozgrywki Polskiej II Ligi Futsalu. W pierwszym meczu sezonu 2014/2015 KS FT Gredar Przewozy Brzeg podejmował Piast Gorzów Śląski.

Początek meczu przyniósł szok i zaskoczenie. Już w 80 sekundzie, w zamieszaniu podbramkowym, kapitan gości wyprowadził Piast na prowadzenie. KS rozpoczął od środka, chwilę później goście przejęli piłkę i po kontrataku, sam na sam z Raczkowskim znalazł się ponownie kapitan Gorzowa – Grzegorz Włoch.

Po strzeleniu dwóch goli Piast bardzo dobrze grał piłką. Brzeżanie mieli problem z konstruowaniem bramkowych okazji, za to goście, co trzy, cztery akcje zmuszali do interwencji Raczkowskiego. Dopiero w 10’minucie bramkarza Piasta zatrudnił Krawców, ale Chałubiec nie miał kłopotów z obroną. Najlepszą okazję zmarnował w 12’minucie Zagórski, gdy po podaniu Raczyńśkiego stanął oko w oko z Chałubcem. W 14’minucie Michalak nie zagrał do nie pilnowanego Zajączkowskiego i wciąż goście utrzymywali dwubramkową przewagę.

W 17’minucie Boczarski posłał prostopadła piłkę w środek pola karnego Gorzowa, tam Krawców fenomenalnie się obrócił i technicznym strzałem po słupku zdobył kontaktową bramkę. 30 sekund później Raczkowski uchronił KS przed stratą trzeciej bramki. W 18’minucie bardzo bliski wyrównania był Zagórski. Szansy nie wykorzystał, ale minutę później się poprawił. Tym razem napastnik gospodarzy podawał, a Kucharski strzałem z dużego palca z 9m, również po słupku, w końcu wyrównał stan meczu (2:2). W ostatniej minucie na prowadzenie gospodarzy mógł wyprowadzić Raczyński, ale po jego strzale piłka o centymetry minęła bramkę Piasta. Do przerwy 2:2.

Od początku drugiej połowy wyżej w obronie stanęli gospodarze, ale powtórzyła się historia z I. części meczu. Znów kunsztem błysnął Włoch, który jeszcze ładniejszym strzałem w długi róg skompletował hat-trick’a już 50 sekund po wznowieniu. Bardzo szybko wyrównać mógł Krawców. Boczarski popędził z piłką przez całe boisko i obsłużył idealnym podaniem, stojącego na ścianie Krawcowa – ten jednak z 5 m spudłował.

W 24’ minucie na strzał z 10 m zdecydował się obrońca KS-u, Rafał Ożóg. Tak zwany szpic wyszedł mu idealnie i Brzeg znów remisował. W 27’ minucie w słupek trafił z ostrego kąta Raczyński.

Na 6. minut przed końcem KS Futsal Team skompletował 5 faul na swoim koncie – każdy następny zagrożony był przedłużonym rzutem karnym z 10 m. W 35’minucie rzut wolny z 7 metra wykonywali gospodarze – zagrywka nie wyszła. W 37’minucie blisko przechylenia szali zwycięstwa był Marek Zagórski, a chwilę po nim Boczarski – lepszy w tych pojedynkach Chałubiec. W 38’minucie po raz 6-ty fauluje Fabijaniak, dostaje żółtą kartkę, a Piast rzut karny z 10 m. Tomala na szczęście pudłuje. Chwilę później Raczkowski broni w sytuacji sam na sam. 30 sekund przed końcem, tuż obok słupka strzelał jeszcze Ożóg. Piłka minęła bramkę gości i wynik nie uległ zmianie. Po zaciętym meczu KS FT Brzeg remisuje z Piastem Gorzów Śląski 3:3

KS FT GREDAR PRZEWOZY BRZEG  vs. PIAST GORZÓW ŚLĄSKI  3:3

0:1 Włoch 2’; 0:2 Włoch 2’; 1:2 Krawców 17’; 2:2 Kucharski 19’; 2:3 Włoch 21’; 3:3 Ożóg 24’;

KS FT: Raczkowski, Kuczyński – Sierakowski, Raczyński, Kucharski, Zagórski, Boczarski, Zajączkowski, Michalak, Schwarz, Ożóg, Fabijaniak, Krawców, Adamowski. Trener Mariusz Świtoń