PIŁKA NOŻNA: Koniec rundy jesiennej

0

Przedostatni weekend listopada przyniósł ostatnią kolejkę ligową sezonu 2014/2015, od IV.ligi po B-klasę piłkarską. Dla wielu drużyn była bardzo udana. Teraz piłkarzy czekają 4-miesiące przerwy, z wyjątkiem Burzy Lipki, która ma jeszcze przed sobą 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

-IV. LIGA:

Stal pożegnała jesień w Prudniku. Gospodarze bardzo chcieli zakończyć rundę ponad strefą spadkową, goście zachować fotel wicelidera. Był to tzw. mecz walki. Niewiele podbramkowych sytuacji, z dwoma kontrowersjami, które zaważyły o wyniku. W 27’minucie Pogoń wykonywała rzut rożny i pokonała Raczkowskiego. Sędzia liniowy pokazał dyskusyjnego spalonego i gol nie został uznany. Ta decyzja wprowadziła nerwowość w poczynaniach prudniczan. Skutkowało to sytuacją z 60’minuty. W zamieszaniu pod bramką Pogoni, faul na Sikorskim odgwizdał główny arbiter. Do 8 karnego w sezonie podszedł Szpak i trafił po raz siódmy. W końcówce gra na utrzymanie wyniku była utrudniona, bo brzeżanie musieli sobie radzić od 83’minuty bez wyrzuconego za dwie żółte kartki Sikorskiego. Raczkowski nie dał się jednak pokonać i Stal wywiozła komplet punktów z Prudnika, po raz dziesiąty w rundzie kończąc mecz bez straty gola.

Pogoń Prudnik vs. Stal Brzeg 0:1 (0:0)

0:1 Łukasz Szpak 61’ karny.

Stal: Marcin Raczkowski – Dawid Domański, Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Łukasz Szpak (90’ Mateusz Fabiszewski), Damian Michalak, Patryk Schwarz, Tomasz Raczyński (55’ Arkadiusz Synówka), Mateusz Poważny (81’ Mateusz Ptak). Trener Sebastian Sobczak.

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odniosła Olimpia. Lewinianie wygrali przed własną publicznością z Mechnicami bardzo trudne spotkanie. Goście postawili wysoko poprzeczkę, dość powiedzieć, że głównym bohaterem spotkania był bramkarz gospodarzy Wojciech Dudzik. To on uchronił Olimpię przed stratą kilku goli.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, tuż na początku drugiej, z rzutu wolnego do siatki trafił Damian Paczek. Goście szybko wyrównali, bo już 10.minut później i przejęli inicjatywę na boisku. Kolejny gol dla nich wydawał się kwestią czasu, ale świetnie bronił, wspomniany wcześniej Dudzik. Wreszcie przyszła przełomowa, 79’minuta. Przed szansą w polu karnym Mechnic stanął Kamil Tramsz. Z zimną krwią oszukał obrońcę i bramkarza gości, ustalając wynik na 2:1 dla Olimpii.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI vs. LZS MECHNICE 2:1 (0:0)

1-0 Damian Paczek 48’; 1-1 Kampa 58’; 2-1 Kamil Tramsz 79’.

Olimpia: Wojciech Dudzik – Rafał Tomaszewski, Łukasz Kiczuła, Michał Maj, Maciej Moczko, Damian Paczek, Kamil Stawecki, Sylwester Tomasik (46’ Kamil Twardowski), Kamil Tramsz, Ireneusz Trepka, Jarosław Hraca (67’ Krzysztof Raś). Trener Rafał Tomaszewski

– OKRĘGÓWKA, GR. I i II:

W Okręgówce pożegnanie z jesienią było równie okazałe, co w lidze wyżej. Tu również weekend zakończył się kompletem wygranych, ale nie było łatwo.

GKS grał w Niemodlinie i przez blisko 80.minut żadna z drużyn nie umiała zmienić wyniku. Więcej sił zachowali grodkowianie i to oni cieszyli się smakiem zwycięstwa, dwukrotnie pokonując bramkarza Sokoła.

Współliderem, wraz z GKS-em i Gogolinem, pozostaje po pierwszej rundzie LZS Starowice. Drużyna Waldemara Sierakowskiego również nie miała łatwej przeprawy w spotkaniu z Walcami. W 72’minucie o wyniku zadecydował rezerwowy Bartłomiej Semik. Jego jedyne trafienie zapewniło Starowicom 3.pkt. i 12 zwycięstwo w rundzie.

Wygraną z rozgrywkami ligowymi żegna się także Burza. Lipki pokonały na własnym boisku LZS Chrząstowice, po dwóch golach Stefana Karnatowskiego. Goście strzelili tylko bramkę honorową. Przed Burzą jeszcze jedno spotkanie w tym roku. W sobotę 29 listopada, o g. 13.00, zagra w Lipkach ze Śląskiem Łubniany w ramach walki o Puchar Polski.

SOKÓŁ NIEMODLIN vs. GKS GRODKÓW 0:2 (0:0)

0-1 Krzysztof Różycki 79’; 0-2 Łukasz Pietrzyk 87’.

GKS: Patryk Motyka – Karol Chodorowski, Dawid Haręża (79’ Maciej Śleziak), Szymon Jurek (65’ Łukasz Pietrzyk), Krystian Kuśmiruk, Przemysław Pierzga, Arkadiusz Półchłopek, Krzysztof Różycki (84’ Mateusz Szymański), Dawid Schie (35’ Przemysław Chmielewski), Szymon Skut, Paweł Witkowski. Trener Marcin Włodarczyk

LZS STAROWICE vs. LZS WALCE 1:0 (0:0)

1-0 Bartłomiej Semik 72’.

Starowice: Jan Jędrychowski – Mateusz Bębas (60’ Bartłomiej Semik, 85’ Łukasz Korzeniowski), Wojciech Bernacki, Radosław Dembiński, Mateusz Dłutowski, Bartosz Kruk (46’ Grzegorz Stencel), Piotr Kurc, Grzegorz Rupental, Maciej Sacha, Michał Sacha (65’ Wojciech Papuga), Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

BURZA LIPKI vs. LZS CHRZĄSTOWICE 2:1 (1:0)

1-0 Stefan Karnatowski 28’; 2-0 Stefan Karnatowski 85’; 2-1 Walecko 88’.

Burza: Mariusz Kaczyński – Mariusz Gawlik, Stefan Karnatowski, Krzysztof Kowalczyk, Tomasz Michalak, Rafał Ożóg, Mateusz Przystawski, Mateusz Rolka, Andrzej Wolański, Bartosz Woźniak (80’ Piotr Wysocki), Łukasz Żędzianowski (70’ Marcin Kowalczyk). Trener Wiesław Rutkowski

– A-klasa, gr. II:

Mimo problemów ze skompletowaniem drużyny, udało się Kościerzycom zakończyć rundę jesienną na 1 miejscu w II grupie klasy A. Remis 0:0 w Ligocie Turawskiej, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, dał na mecie rundy rezerwom Stali miano mistrza jesieni (bezpośrednie pojedynki liczą się na koniec sezonu). Zespół od pewnego czasu borykał się z problemami kadrowymi (studia, kontuzje), ale ostatecznie pokazał charakter i w Gminie Lubsza stał się jej wielkim promotorem.

W derbach gminy lepsza Olszanka. Orzeł pokonał u siebie Polonię Przylesie 3:1. Świetny mecz rozegrała Pogoń Łosiów. Remis zanotowała Victoria Dobrzyń. Klęska rezerw Olimpii.

LIGOTA TURAWSKA vs. STAL II KOŚCIERZYCE 0:0

Stal II Victoria: Marek Szymocha – Łukasz Godecki (70’ Adam Szymula), Paweł Poterek, Paweł Sobieraj, Damian Gawlak, Bartłomiej Jermak, Grzegorz Doszna, Maciej Rutkowski, Grzegorz Poterek, Michał Malewicki, Damian Bonar. Trener Janusz Żebrowski.

LZS JEŁOWA vs. POGOŃ ŁOSIÓW 2:5 (1:2)

0-1 Krzysztof Chłopek 27’; 1-1 Sapa 36’; 1-2 Piotr Kramczyński 43’; 1-3 Mateusz Woszczyk 70’; 1-4 Piotr Kramczyński 78’; 2-4 Wiśniewski 80’; 2-5 Piotr Kramczyński 88’.

Pogoń: Adrian Naspiński – Gabriel Baranowski, Krzysztof Chłopek, Grzegorz Hraca, Dawid Kozłowski (46’ Mariusz Kompanicki), Piotr Kramczyński, Robert Mączyński, Wojciech Ruszkiewicz (77’ Grzegorz Misiołek), Krzysztof Szewerniak, Marcin Woszczyk, Mateusz Woszczyk. Trener Mateusz Woszczyk

ORZEŁ OLSZANKA vs. POLONIA PRZYLESIE 3:1 (2:0)

1-0 Bartosz Sierakowski 5’; 2-0 Bartosz Sierakowski 10’;2-1 Rafał Kotyński 71’; 3-1 Bartosz Sierakowski 83’.

Orzeł: Robert Malinowski – Łukasz Antoszczyszyn, Daniel Gawlik (46’ Dariusz Waryga), Mateusz Kozicki, Rafał Kwarciak, Sebastian Majcher, Dawid Marć (90’ Wojciech Majchrzyk), Bartosz Sierakowski, Krzysztof Witkowski, Rafał Wróbel (82’ Piotr Młotkowski), Sebastian Wysocki
Polonia: Karol Pajda – Krzysztof Boryczko, Tadeusz Boryczko (35’ Damian Kuchta, 50’ Szymon Derewlany), Patryk Derewlany (15’ Piotr Kaniuka), Rafał Kotyński, Rafał Krężel, Sebastian Malinowski, Jakub Marecik, Krzysztof Pabian (75’ Grzegorz Malinowski), Tomasz Rudzki, Jakub Rzońca (15’ Marcin Rzońca, 35’ Łukasz Rozkowiński).

TOR II DOBRZEŃ vs. VICTORIA DOBRZYŃ 0:0

Victoria: Dawid Pacholarz – Konrad Boruń, Sebastian Drozd, Tomasz Drozd, Marcin Dwojak, Dawid Jermak, Paweł Kwiatkowski, Adam Mykita, Grzegorz Puszkiewicz, Tomasz Serwadczak, Dominik Tomczyk (85 Damian Serwadczak).

OLIMPIA II LEWIN BRZ. vs. POLONIA DOMASZOWICE 0:5

– KLASA B, GR. 4:

KS Skarbimierz – LZS Jankowice 7-3; LZS Zwanowice – Bizon Kurznie 3-0; Stobrawa Stare Kolnie – Błękitni Przecza 0-1; LZS Skorogoszcz – LZS Żłobizna 2-3; LZS Szydłowice – Pogoń II Łosiów 6-2; LZS Pawłów – LZS Kruszyna 6-1, pauza – Karłowice

– KLASA B, GR. 8:

UKS Karnków – LZS Młodoszowice           8-0; LZS Wójtowice – Kopice/Więcm. 3-3; LZS Kolnica – LZS Gałążczyce 5-2; Michałów – Alfa Żelazna 8-1; LZS Łukowice – LZS Przylesie D. 2-4; LZS Wierzbnik – Ogrodnik Chrościna Nyska 1-1; LZS II Starowice – LZS Wojsław 3-2

DSC03448fot.Wojciech Dudzik, bramkarz Olimpii Lewin Brz.