PIŁKA RĘCZNA I.LIGA – Niepokonani

0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Szczypiorniści Olimpu Grodków rozegrali w sobotę ostatni mecz we własnej hali w I rundzie. Rywalem grodkowian był ŚKPR Świdnica. Olimp wystąpił w obecnym sezonie w 6 spotkaniach w roli gospodarza. Cztery wygrał, dwa zremisował. To czwarte zwycięstwo odniósł właśnie w Mikołajki.

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

Korzystny wynik gospodarzy zagrożony był tylko przez pierwszy kwadrans. Po jego upływie grodkowianie odskoczyli na 5-bramkową przewagę, którą w drugim kwadransie powiększyli do 7 goli.

Mając spory zapas, Olimpijczycy mogli grać od początku II. połowy ze swobodą. Tak też grali – na luzie i z polotem. Ich przewaga szybko rosła i po kolejnym kwadransie wynosiła już 10 bramek. Gościom trudno było poważnie zagrozić świetnie tego dnia dysponowanym gospodarzom. Jedyne, co zdołali, to w ostatnich minutach nieco zniżyć rozmiary swojej porażki.

Olimp wygrał po raz szósty w tym sezonie, zachowując miano niepokonanego we własnej hali. W sobotę kończy rundę wyjazdowym meczem w Ostrowie Wielkopolskim.

OLIMP GRODKÓW vs. ŚKPR ŚWIDNICA 27 : 19 (14 : 7)

Olimp: Wasilewicz, Romatowski – Żubrowski 6, Chmiel 3, Gradowski 4, Kolanko 3, Bujak 3, Świerczyński 2, M. Biernat 2, T. Biernat 2, Ogorzelec 1, Górny, P. Biernat, Maciejewski. Trener Piotr Mieszkowski

Pozostałe wyniki przedostatniej kolejki:

Gwardia Opole – Ostrovia Ostrów 44-28; MKS Kalisz – AZS Zielona Góra 32-24; Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec 26-31; Olimpia Piekary – Czuwaj Przemyśl 32-27; MTS Chrzanów – Viret Zawiercie 26-39; Miedź Legnica – KS Końskie 30-32