KOSZYKÓWKA – II. LIGA: Wygrana pod choinkę

0

Fantastyczny prezent sprawiły swoim kibicom koszykarki Stali Brzeg. Zespół Michała Kamienieckiego niespodziewanie pokonał na wyjeździe Ekonom Legnica 55:52.

Spotkanie rozpoczęło się od pięciopunktowego prowadzenia gospodyń. W połowie kwarty seryjnie trafiać zaczęły brzeżanki i odwróciły wynik, obejmując prowadzenie po pierwszych 10.minutach 16:12.

Wznowienie w drugiej kwarcie było nieudane. Legniczanki zdobyły 7.pkt z rzędu i Stal przegrywała 16:19. Co prawda Stalówki zdołały odpowiedzieć serią 6.pkt., ale cała ta kwarta była w ich wykonaniu kiepska. Rządziły w niej bowiem niepodzielnie gospodynie, wygrywając 21:10. Po pierwszej połowie Ekonom na czele 33:26.

Trzecia ćwiartka to popis brzeżanek w pierwszych 5 minutach. Zwłaszcza dzięki znakomitej skuteczności zza linii 6,75 m Stal zdołała odrobić straty z nawiązką i objąć 6-punktowe prowadzenie 43-37. Ostatnie minuty tej odsłony należały do legniczanek. Rzuciły 7 punktów przy tylko 2 oczkach Stalówek. To sprawiło, że wynik meczu miał zostać rozstrzygnięty w ostatniej kwarcie.

Brzeżanki zdobywały punkty głównie za sprawą Moniki Siemko i Agaty Księżopolskiej. Na 3.minuty przed końcem Stal prowadzi siedmioma punktami. To jednak nie koniec. Tak, jak w całym meczu, również i teraz role się odwróciły. Ekonom rzuca 5. pkt. z rzędu i na kilkanaście sekund przed końcem jest 54:52. Jednego osobistego trafia Księżopolska. Legniczanki mają jeszcze szansę na wyrównanie, ale Stalówki im na to nie pozwalają. Druga wyjazdowa wygrana brzeżanek w tym sezonie stała się faktem.

Kolejny mecz Stal zagra już w Nowym Roku. 4 stycznia podejmie MUKS Poznań.

EKONOM LEGNICA – STAL BRZEG 52:55 (12:16, 21:10, 11:19, 8:10)

Stal: Monika Siemko 18, Agata Księżopolska 16, Marlena Strojny 9, Katarzyna Iwanicka 6, Żaneta Sobota 4, Anna Pijanowska 2, Kamila Kudłak, Wiktoria Stala, Aleksandra Błasiak, Paulina Tudaj. Trener Michał Kamieniecki

Michał Kamieniecki (trener Stal Brzeg):

– Bardzo cieszy nas wygrana na trudnym terenie w Legnicy. Byliśmy dobrze przygotowani na to, że gospodynie będą bronić cały mecz strefowo i to się potwierdziło. W drugiej kwarcie popełniliśmy kilka prostych błędów, zaś obrona się rozkojarzyła i gospodarze osiągnęli lekką przewagę. W przerwie postanowiłem zmienić obronę i wyszło nam to kapitalnie. Zespół bardzo ciężko pracował w defensywie i konsekwentnie udało nam się osiągnąć przewagę, której nie oddaliśmy do końca. Z tego miejsca chciałem bardzo pogratulować dziewczynom za serce zostawione na boisku. Powoli praca włożona na treningach zaczyna procentować i tak jak mówiłem przed sezonem: obrona będzie naszym znakiem firmowym, co pokazaliśmy już w meczu ze Ślęzą i dzisiaj w Legnicy. Osobiście skupiam się już na meczu z MUKS-em, gdzie również mamy coś do udowodnienia.

Monika Siemko (Stal Brzeg):

– Przez cały tydzień trener przygotowywał nas do tego meczu. Od początku realizowałyśmy jego założenia. Mimo, że nie byłyśmy faworytkami, to rywalki nie potrafiły uzyskać przewagi nad nami. O ostatecznym naszym zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta.

Mariusz Kolekta (wiceprezes Stali):

– Uważam, że kluczem do sukcesu było ogromne zaangażowanie zespołu w decydujących momentach meczu. Wielkie brawa dla dziewczyn i trenera za świetnie wykonaną pracę. Nie możemy jednak zbyt długo świętować tego sukcesu, bo przed nami kolejny mecz, nad którym się skupiamy. Do Brzegu 4 stycznia przyjeżdża brzeska wychowanka, reprezentantka Polski U-18 Marta Wdowiuk i jej nowy klub MUKS Poznań.