TENIS STOŁOWY: Trzecie miejsce Natalii

0

W dniach 19-21 grudnia w Zawierciu odbyło się II Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. W zawodach wzięło 194 seniorów i seniorek. Bardzo dobrze wypadła  w niej 17-letnia Natalia Bajor.

Natalia po raz trzeci w tym roku stanęła na „pudle„ w najważniejszych imprezach seniorskich w  Polsce (MP i I. GPP ) i została sklasyfikowana na miejscach 3-4 – ex aequo z Magdaleną Sikorską z KS Polkowice. Nasza pingpongistka swoje gry rozpoczęła w drugim dniu zawodów, gdyż będąc rozstawiona z nr 3 znalazła się już w 1/16 finału. Oto wyniki brzeżanki:

– 1/16 finału:

Natalia Bajor – Marta Gołota  – nr 30 rozstawienia (występująca w 2 Bundeslidze niemieckiej)  4-1 (-5,6,9,7,6).

– 1/8 finału:

N. Bajor – Katarzyna Slifirczyk – nr 14 (KU AZS AJD Częstochowa) 4-1 (9,-11,4,10,4).

– 1/4 finału:

N. Bajor – Marta Smętek – nr 11(KS Bronowianka Kraków) 4-1 (4,-8,10,7,9).

– 1/2 finału:

N. Bajor – Antonina Szymańska – nr 2 (GLKS Nadarzyn) 0-4  (-10,-6,-8,-9).

Zawody wygrała Katarzyna Grzybowska z SKTS Sochaczew, pokonując w finale 4-2 (4,9,-6,-7,9,4) A. Szymańską. W kategorii seniorów wielką niespodziankę sprawił 17-letni Patryk Zatówka z ASTS Olimpia – Unia Grudziądz (partner Natalii z reprezentacji Polski juniorów), pokonując w finale 4-3 (-4,8,2,-2,6,11,9) jednego z faworytów Bartosza Sucha, kolegę klubowego.

Po II GPP seniorek Natalia zajmuje 3.miejsce – 500 punktów, a prowadzi  K. Grzybowska 600 pkt, przed A. Szymańską 550 pkt.