FUTSAL II. LIGA – Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

0

Futsaliści KS Gredar FT Brzeg grali na obcym terenie trzykrotnie w sezonie 2014/2015 i za każdym razem wracali do domu na tarczy. Na czwarty wyjazd udali się do nowej hali w Gorzowie Śląskim, z którym zremisowali w pierwszym spotkaniu 3:3.

W rewanżu brzeżanie nie byli więc faworytami i sprawdzało się to na początku meczu. W 6’minucie gorzowianie rozklepali brzeską defensywę i objęli prowadzenie po strzale Gmyrka, który posłał piłkę do pustej bramki. Trzy minuty później Raczkowski znów nie miał nic do powiedzenia, bo gospodarze przeprowadzili identyczną akcję. Wyłożoną na tacy futbolówkę do siatki z bliska wbił Drewniok.

Drugi gol dla Piasta wyraźnie podrażnił ambicje Gredara, bo już po 2 minutach zdobył on kontaktową bramkę. Na potężny strzał, niemal z połowy boiska, zdecydował się Janusz „Bój się boga – lewa noga” Fabijaniak i piękną bombą zniżył na 1:2. Po meczu Fabijaniak został uhonorowany przez organizatorów spotkania statuetką dla najlepszego piłkarza. W całym starciu Janusz oddał 8 takich strzałów – wszystkie celne, w światło bramki. Po kolejnych 120 sekundach był już remis. Boczarski odnalazł w polu karnym Krawcowa, a ten strzelił na 2:2.

Do przerwy wynik się już nie zmienił. Po niej, na gola trzeba było czekać do 30’minuty. Tym razem Boczarski nie podawał, a zdecydował się sam na uderzenie. Jak to często w przypadku najlepszego strzelca KS-u bywa, decyzja była słuszna i brzeski zespół wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu. Przez resztę czasu gospodarze dążyli do odrobienia strat i mocno przycisnęli. Ale nasz zespół grał mądrze, a w krytycznych momentach miał w bramce swojego Szmala w osobie Marcina Raczkowskiego. Broniący wyniku brzeżanie wyprowadzili w 39’minucie kontrę, w której znów jedną z głównych ról odegrał Boczarski. To on dogrywał piłkę do Schwarza, który ustalił końcowy rezultat na 4:2 dla KS Gredar Brzeg.

Już w najbliższą niedzielę (1 lutego), o g. 17.00 KS Gredar zagra w hali przy Oławskiej z liderem rozgrywek ETA Dąbrowa Górnicza. W pierwszym starciu obu drużyn, w Dąbrowie, po zaciętym boju wygrali gospodarze 8:6 – zapowiada się więc mocne widowisko.

PIAST GORZÓW ŚLĄSKI vs. KS GREDAR FT BRZEG 2:4 (2:2)

1:0 Gmyrek 6’; 2:0 Drewniok 9’; 2:1 Fabijaniak 11’; 2:2 Krawców 13’; 2:3 Boczarski 30’; 2:4 Schwarz 39’.

KS FT BRZEG: Raczkowski, Kuczyński – Schwarz, Fabijaniak, Boczarski, Krawców, Kucharski, Jaworski, Ożóg, Zagórski. Trener Mariusz Świtoń