Mamy medal ! Polska pokonała Hiszpanów po niewiarygodnym boju.

0

Polska reprezentacja szczypiornistów, wygrała po zaciętej walce z Hiszpanią 29:28 (13:13, 24:24). Biało-czerwoni zdążyli przyzwyczaić kibiców do oglądania niezwykle emocjonujących końcówek meczów, ale to co dziś pokazali w Lusail Multipurpose Hall, to prawdziwy dreszczowiec.

Na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę zdobył Michał Szyba (wybrany zawodnikiem meczu). Aby pokonać dotychczasowych mistrzów świata, Polacy potrzebowali dogrywki. Pierwsza jej część również zakończyła się remisem. Skuteczna gra w defensywie i ataku naszych kadrowiczów, pozwoliła „odskoczyć” na jeden punkt przewagi w drugiej części dogrywki i utrzymać wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Sercem i charakterem, Polacy wywalczyli brązowe medale mistrzostwa świata w piłce ręcznej rozgrywane w Katarze.

POLSKA – HISZPANIA 29:28 (24:24, 13:13)

Polska: Szmal, Wyszomirski, Wichary – Krajewski, Orzechowski, Bielecki , Rojewski , Wiśniewski , B. Jurecki , M. Jurecki , Grabarczyk, Jurkiewicz ,Syprzak , Daszek , Szyba , Chrapkowski.

Hiszpania:  Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aginagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Cannelas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev.

źródło: PGNiG/x-news