SPORTY SIŁOWE: Dwa złote Czajkowskiego

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

W niedzielę 1 marca, Łukasz  Czajkowski, zawodnik LZS KS Olszanka – Pogorzela, wynikiem 180 kg (133,74 pkt. Wilks’a) wywalczył dwa złote medale na XXI Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Leżąc w Żorach.

Pierwszy medal w kategorii wiekowej juniorów do lat 20 i drugi w kategorii juniorów do lat 23, kategorii wagowej do 83 kg open. W zawodach wystartował również Andrzej Kozłowski, który z wynikiem 175 kg zdobył srebrny medal w kategorii weteranów gr I (kat. wiekowa 40 – 49 lat). Obaj nasi reprezentanci zostali również sklasyfikowani w grupie seniorów. kategorii wagowej 74 kg i zajęli kolejno: Łukasz Czajkowski IV. miejsce i Andrzej Kozłowski V. miejsce. Już za dwa tygodnie czeka ich kolejny start w Mistrzostwach Polski w Chorzowie.