PIŁKA RĘCZNA: Olimp nie grał, Orlik sprawił sensację

0

W I. lidze miało dojść do prestiżowego, hitowego starcia o 3 miejsce w tabeli, pomiędzy Olimpem Grodków a Siódemką Legnica. Na szczeblu niżej, sporą niespodziankę sprawili szczypiorniści Orlika.

– I. LIGA:

Mecz pomiędzy trzecią a czwartą drużyną w tabeli, do tego mającymi po tyle samo punktów, wzbudzał jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sporo emocji. Niestety, spotkanie, które miało odbyć się w ostatnią sobotę lutego, został przesunięty na inny termin, na prośbę Siódemki.

Do starcia dojdzie 14 marca, o g. 15.00 w Grodkowie. Wcześniej, w najbliższą sobotę 7 marca, szczypiorniści Piotra Mieszkowskiego zagrają w Piekarach Śląskich.

Wyniki 19.kolejki:

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MTS Chrzanów 28:21 (17:7)
Ostrovia Ostrów Wlkp. – KSSPR Końskie 30:30 (16:18)
AZS UZ Zielona Góra – Czuwaj Przemyśl 29:26 (15:9)
ŚKPR Świdnica – Viret CMC Zawiercie 26:27 (14:16)
PE Gwardia Opole – Olimpia Piekary Śląskie 42:30 (23:12)
MKS Kalisz – SPR Tarnów 34:23 (15:12)
UKS Olimp Grodków – Siódemka Miedź Legnica – 14.03.15r.

– II. LIGA:

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli II.ligi brzeżanie, ostatni raz wygrali blisko 3 miesiące temu. 7 grudnia ubr. pokonali u siebie Zagłębie II Lubin i od tamtej pory ponosili same porażki – było ich w sumie 6 pod rząd.

Trudno było oczekiwać na przerwanie tej passy w Swarzędzu, zwłaszcza, że w pierwszym starciu obu drużyn w Brzegu górą był Lider 32:29. Orlicy rozegrali jednak chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie. Od początku grali uważnie w obronie. W pierwszej połowie pozwolili rzucić swarzędzanom tylko 10 bramek. Sami grali świetnie skrzydłami, do koła, uruchamiali także skuteczne kontry. Do przerwy zdołali zbudować 4-bramkową przewagę, którą, co prawda w drugiej połowie roztrwaniali o połowę, ale nigdy w całości. Skuteczność rzutowa pierwszej szóstki oraz dobra dyspozycja obu bramkarzy dała brzeżanom upragnione zwycięstwo.

Już w najbliższą sobotę 7 marca, Orlik może pójść za ciosem. We własnej hali podejmuje MKS Dzierżoniów, z którym w listopadzie przegrał na wyjeździe tylko 25:26. Początek o g. 18.00.

Lider Swarzędz vs. ORLIK Brzeg 25:27 (10:14)

ORLIK: Kania, Stypiński – Potępa-6, Betka-6, Stanoszek-5, Było-4, Pasierbek-3, Krawczyk -3, Sendra, Stopka. Trener Robert Karlikowski

Dziewiątka Legnica – Bór Oborniki Śl. 25:36;
OSiR Komprachcice – Zagłębie II Lubin 29:26;
ASPR Zawadzie – Grunwald Poznań 28:22;
Sparta Ob.Wlkp. – Moto Jelcz Oława 23:39.