PIŁKA RĘCZNA – I. LIGA: Olimp lepszy od Olimpii

0

Na spotkanie 20. kolejki rozgrywek grodkowianie pojechali do Piekar Śląskich. Tam starli się z Olimpią, którą pokonali w pierwszym meczu 27:21

Olimpia to zespół swojego podwórka. Na 9 rozegranych spotkań we własnej hali, wygrała aż 7. W rewanżowym starciu z Olimpem potwierdzała ten fakt, prowadząc na początku 5:1. Czterobramkową przewagę miejscowi utrzymywali niemal przez całą I. połowę. Dopiero w jej końcówce grodkowianie zdołali rzucić trzy bramki z rzędu i niemal w całości zniwelować stratę do gospodarzy.

Dobrą grę Olimp kontynuował po przerwie i w 35’minucie objął pierwsze prowadzenie w meczu. Od tej pory niepodzielnie rządził na parkiecie. Świetnie bronił Wasilewicz, zwłaszcza w sytuacjach sam na sam, a także Romatowski, który wygrywał pojedynki z zawodnikami z Piekar nawet, gdy ci wykonywali rzuty karne. Gospodarze wykorzystali tylko jeden z siedmiu rzutów z linii 7 m, podczas gdy grodkowianie popisali się stu procentową skutecznością. W dodatku miejscowi o połowę dłużej grali w osłabieniu. Na przestrzeni 60.minut obejrzeli aż dziesięć dwuminutowych kar, czyli przez 1/3 meczu musieli sobie radzić w okrojonym składzie. Olimp też święty nie był, ale dostał tylko pięć wykluczeń. To pomogło mu w odniesieniu zwycięstwa. Dodatkowo doskonałe zawody rozgrywał Gradowski, który rzucił 12 bramek. Patrząc na sumę kar – 30 minut – można rzec, że był to mecz walki, z którego zwycięską ręką wyszli grodkowianie.

W najbliższą sobotę, wyjątkowo o g. 15.00, Olimp podejmie w swojej hali w zaległym meczu Siódemkę Legnica. Będzie to mecz o 3. miejsce w tabeli i szansa na rewanż dla grodkowian, którzy wysoko przegrali pierwszy mecz w Legnicy 24:34.

OLIMPIA PIEKARY ŚL. vs. OLIMP GRODKÓW 23:33 (13:12)

Olimp: Wasilewicz, Romatowski – Górny 2, Kolanko 3, Maciejewski 1, Żubrowski 2, Chmiel 1, Biernat T. 6, Gradowski 12, Ogorzelec 3, Piech 4. Trener Piotr Mieszkowski