PIŁKA NOŻNA – Udany weekend piłkarzy

0

Dwa zwycięstwa odniosły nasze IV-ligowe zespoły. Dobrze wiodło się także drużynom z ligi o stopień niższej. Rozgrywki wznowiły klasy A i B.

– IV. LIGA:

W meczu wicelidera z przedostatnią drużyną tabeli faworyt mógł być tylko jeden. Brzeska Stal wciąż walczy o awans, Orzeł ma już słabe szanse na utrzymanie. Brzeżanie musieli jednak pamiętać, że w pierwszym starciu obu ekip, w Źlinicach, padł remis 0:0.
O tym, że bramka Orła jest zaczarowana Stalowi przekonywali się długo także w rewanżu. Dobre okazje zmarnowali: Bonar, Szpak, Poważny i Lipiński, setki nie wykorzystał Kulczycki. II. połowa rozpoczęła się więc nerwowo. Sytuacja uspokoiła się w 55’ minucie. Kulczycki wpadł z prawego skrzydła w pole karne Orła, wycofał piłkę na 14 metr, gdzie płaskim strzałem do siatki skierował ją Bonar. Napór gospodarzy po zdobytej bramce nieco zmalał, ale i tak Stal stworzyła jeszcze trzy dobre okazje. Za każdym razem brzeżanie przegrywali jednak pojedynki z doskonale broniącym Koczwańskim. Goście też mieli swoje szanse, ale im na drodze do szczęścia stał z kolei Raczkowski. Przy świetnej postawie obu bramkarzy i słabej skuteczności strzeleckiej zawodników z pola, wynik się już nie zmienił. Warty odnotowania był mały jubileusz, którego bohaterem był Tomasz Raczyński. Wchodząc na murawę w 60’minucie, zaliczył 200 mecz w barwach brzeskiej Stali.
Następny mecz brzeżanie rozegrają w sobotę w Paczkowie.

STAL BRZEG 1 (0)
VS.
ORZEŁ ŹLINICE 0
1:0 Łukasz Bonar 55’.
Stal: Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców (81’ Patryk Schwarz), Piotr Józefkiewicz, Michał Sikorski, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak (60’ Tomasz Raczyński), Łukasz Bonar, Mateusz Poważny (65’ Mateusz Fabiszewski), Łukasz Szpak, Dawid Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.

Olimpia pojechała do Dobrzenia po pierwsze wiosenne punkty. Po I. połowie zanosiło się jednak na trzecią porażkę z rzędu. Tuż przed przerwą Dudzik sfaulował bowiem napastnika gospodarzy i TOR objął prowadzenie z rzutu karnego.
II. połowa rozpoczęła się dla Olimpijczyków znakomicie, bo już po 10.minutach grali w przewadze, po drugiej żółtej kartce zawodnika Dobrzenia. Już trzy minuty później Niemiec wyłożył piłkę przed pole karne do Maja, który precyzyjnym strzałem wyrównał na 1:1.
Grający w osłabieniu gospodarze cofnęli się. Olimpia miała przewagę, ale dwa razy mogła stracić gola, po kontrach TOR-u. To się jednak nie stało, nieskuteczni byli też lewinianie i po 90’ minutach było wciąż 1:1. Wtedy swoją drugą bramkę w meczu zdobył pięknym strzałem Maj. Miejscowi próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, rzucili się do przodu, ale zostali skarceni. W doliczonym czasie gry, wysuniętego daleko przed bramkę goalkeeper’a TOR-u, kolejnym świetnym strzałem, tym razem z połowy boiska, pokonał Maj. Skompletował hat-trick’a, a Olimpii zapewnił pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo.
W następnej kolejce, w sobotę o 13.00, Olimpia gra u siebie z Victorią Chróścice.

TOR DOBRZEŃ WLK. 1 (1)
vs.
OLIMPIA LEWIN BRZ. 3 (0)
1:0 Jarosław Draguć 43’; 1:1 Michał Maj 58’; 1:2 Michał Maj 90 +1’; 1:3 Michał Maj 90+5’.
OLIMPIA: Dudzik – R.Tomaszewski, Moczko, Stawecki, Raś – Kiczuła, Niemiec (90′ Buśko), Maj, Marszałek (55′ Starczukowski) – Tramsz, Paczek (74′ Hraca). Trener: Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA, GR. I:

Burza podejmowała w Lipkach Widawę Lubską. Mecz miał niemal identyczny przebieg, jak pomiędzy Stalą Brzeg a Orłem Źlinice. Burza atakowała przez większą część gry, ale była nieskuteczna. Największego pecha gospodarze mieli przy licznych stałych fragmentach gry. Po dośrodkowaniach w pole karne, o włos od zdobycia goli głową byli Pączek, Rolka i Woźniak. Co się nie udało z głowy, to wyszło nogą. W 30’minucie, w lewym narożniku pola karnego obrońcę przełożył Drobniak. Uderzył po długim rogu i piłka ugrzęzła w samym okienku bramki Widawy. Goście rozpoczęli grę od środka, Burza odebrała piłkę i po prostopadłym podaniu Michalaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lubskiej znalazł się strzelec gola. Tym razem zabrakło mu zimnej krwi i prowadzenia nie podwyższył.
W drugiej połowie Burza wciąż przeważała, co nadal przekładało się na liczne rzuty rożne. Po nich bliscy podwyższenia prowadzenia byli: Woźniak, Rolka, Michalak i Wolański. Bramkarz Widawy bronił jednak, jak natchniony. Kaczyński też nie dał się pokonać i Burza odniosła skromne, choć w pełni zasłużone zwycięstwo.
W najbliższą Wielką Sobotę lipianie jadą do Kolonowskich.

BURZA LIPKI 1 (1)

vs.

WIDAWA LUBSKA 0

1:0 Drobniak 30′.

BURZA: Kaczyński – K. Kowalczyk, A. Wolański, Waligóra (55′ Wysocki), Front, Żędzianowski, Michalak (60′ Przystawski), Pączek (84′ Świątkiewicz), Rolka, Drobniak, Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– KLASA „A”, GR. II:

Olimpia II Lewin Brzeski – Victoria Dobrzyń 0-5; TOR II Dobrzeń Wielki – Pogoń Łosiów 1-1; Orzeł Olszanka – Unia Murów 1-1; LZS Popielów – Polonia Przylesie 4-1; LZS Brynica – Ligota Turawska 5-0; Start Jełowa – Stal Osowiec 0-2

Następna kolejka 11-12 kwietnia.

– KLASA „B”, GR. IV:

KS Skarbimierz – LZS Skorogoszcz 4-2; LZS Zwanowice – Polonia Karłowice 0-2; LZS Żłobizna – Bizon Kurznie 2-0; KS Pawłów – Jankowice Wielkie 4-0; Stobrawa Stare Kolnie – Pogoń II Łosiów 5-3; Zryw Szydłowice – Kruszyna Prędocin 2-2; pauza – Błękitni Przecza

– KLASA „B”, GR. VIII:

LZS Kolnica – Żelazna 8-2; KS Wojsław – LZS Gałążczyce 2-3; GKS II Michałów – Kopice/Więcmierzyce 4-1; Łukowice Brzeskie – Ogrodnik Chróścina N. 2-2; Wierzbnik – LZS II Starowice 0-2; Wójtowice – Młodoszowice 1-0; Karnków – Przylesie Dolne 6-0