Przegrana Olimpii, w Okręgówce bez porażki, w A-klasie wycofał się Dobrzyń, derby dla Skarbimierza

0
KS Skarbimierz lepszy w derbach od Żłobizny

Bez wątpienia wydarzeniem futbolowym w regionie był mecz na szczycie IV. ligi, pomiędzy Stalą Brzeg a Polonią Głubczyce, zakończony remisem 1:1. Jeszcze mniej bramek padło w spotkaniu drugiego naszego IV-ligowca. Na arenie Okręgówki drużyny z powiatu brzeskiego spisały się bardzo dobrze. Po świątecznej przerwie na boiska powróciły też zespoły z klas A i B.

– IV. LIGA:

Na rewanżowy mecz do Łubnian pojechała Olimpia. W pierwszej rundzie, w sierpniu, lewinianie ograli Śląsk 3:1. Rewanż nie obfitował już w taką ilość goli. W typowym meczu walki o ligowe punkty, o wyniku zadecydowała jedna bramka. Sprawcą porażki Olimpii był rezerwowy Wiśniewski, wprowadzony w 60’minucie na murawę. Kwadrans później, w sytuacji sam na sam pokonał Dudzika i, jak się okazało, było to jedyne trafienie w meczu.
W sobotę o 16.00, w Lewinie, Olimpia zagra z Czarnymi Otmuchów.

ŚLĄSK ŁUBNIANY 1 (0)
vs.
OLIMPIA LEWIN BRZ. 0
1:0 Wiśniewski 75’.

Olimpia: Dudzik – Raś, Moczko, Stawecki (87’ Urbaniak), Tomaszewski, Niemiec, Marszałek (68’ Witkowski), Maj (69’ Hraca), Twardowski, Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA, GR. II:

Na zapleczu IV. ligi wciąż świetnie spisuje się ekipa ze Starowic. W 20. kolejce odniosła 5 zwycięstwo wiosną, które jest zarazem 7 wygraną z rzędu. W Racławiczkach bardzo szybko, bo już w 7’minucie, wynik otworzył Szpala, co bardzo dobrze ułożyło grę na wyjeździe piłkarzom Waldemara Sierakowskiego. W drugiej połowie, w 70’minucie miejscowych dobił Dembiński, dzięki czemu Starowice wciąż pozostają samodzielnym liderem grupy.
W następnej kolejce, w sobotę o 16.00, w Grodkowie, Starowice zagrają z Kietrzem.

LZS RACŁAWICZKI 0
vs.
LZS STAROWICE 2 (1)
0:1 Szpala 7’; 0:2 Dembiński 70’.

Starowice: Krzysztof Wołkanowski – Mateusz Bębas, Radosław Dembiński (86’ Bartłomiej Semik), Bartosz Kruk, Mateusz Kuźniecow, Michał Łoziński, Szymon Mokrzycki, Grzegorz Rupental, Michał Sacha, Grzegorz Stencel (90’ Łukasz Korzeniowski), Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

Grodków miał w sobotę jednego bohatera. Był nim napastnik, Arkadiusz Półchłopek, który aplikując Fortunie 4 bramki, walnie przyczynił się do przerwania passy czterech porażek z rzędu i pierwszego wiosennego zwycięstwa GKS-u. A te zagrożone było tylko przez pół godziny, gdy goście w 11’minucie wyrównali (wynik w 5’minucie otworzył właśnie Półchłopek). Tuż przed zejściem do szatni, Półchłopek trafił do siatki Głogówka po raz drugi, czym podciął skrzydła ambitnie grającym gościom. W drugiej połowie grodkowianie dokonali dzieła zniszczenia. Wygrali tą część meczu aż 4:0, po dwóch golach wspomnianego Półchłopka, jednym Jurka i jednym Pierzgi.
W sobotę o 16.00, GKS gra w Głuchołazach.

GKS GRODKÓW 6 (2)
vs.
FORTUNA GŁOGÓWEK 1(1)
1:0 Arkadiusz Półchłopek 5’; 1:1 Sałek’; 2:1 Arkadiusz Półchłopek 44’; 3:1 Szymon Jurek 57’; 4:1 Przemysław Pierzga 69’; 5:1 Arkadiusz Półchłopek 73’; 6:1 Arkadiusz Półchłopek 87’.
GKS: Patryk Motyka – Wojciech Bernacki (74’ Tomasz Mierzwa), Przemysław Chmielewski, Karol Chodorowski, Szymon Jurek, Krystian Kuśmiruk, Przemysław Pierzga (78’ Mateusz Ćwik), Arkadiusz Półchłopek, Szymon Skut (32’ Paweł Witkowski), Maciej Śleziak, Mateusz Wojda (62’ Mateusz Szymański). Trener Marcin Włodarczyk

– OKRĘGÓWKA, GR. I:

Aż do 20. kolejki Burza Lipki była drużyną bezkompromisową w rozgrywkach ligowych. W 19 spotkaniach odniosła 9 zwycięstw i poniosła 10 porażek. W sobotę do Lipek przyjechał Kotórz. Mecz był zacięty i wyrównany, ale to goście powinni cieszyć się z remisu, bowiem Burza miała więcej klarownych sytuacji do strzelenia gola. W pierwszej połowie sytuację sam na sam z bramkarzem Silesiusa zmarnował Rolka, a goście raz obili poprzeczkę bramki Wierzby. W drugiej połowie, w 60’minucie znów setki nie wykorzystał Rolka. W 65’ minucie, z rzutu wolnego bliski szczęścia był Krzysztof Kowalczyk. Bramkarz sparował piłkę na rzut rożny, z którego dośrodkował Żędzianowski, wprost na głowę Pawlika. Napastnik Burzy uderzył piłkę mocno w ziemię, po czym futbolówka odbiła się od poprzeczki i Lipki zremisowały po raz pierwszy w tym sezonie.
W sobotę Burza jedzie do Krośnicy.

BURZA LIPKI 0
vs.
SILESIUS KOTÓRZ 0
Burza: Grzegorz Wierzba – Tomasz Drobniak, Mariusz Gawlik, Krzysztof Kowalczyk, Tomasz Michalak (70’ Bartosz Nesterów), Piotr Pączek, Krzysztof Pawlik, Mateusz Rolka, Aksel Świątkiewicz, Bartosz Woźniak, Łukasz Żędzianowski (78’ Paweł Waligóra). Trener Wiesław Rutkowski

– KLASA „A”, GR. II:

W naszej grupie klasy A to była niezwykle smutna kolejka. Przede wszystkim z uwagi na tragedię, jaka wydarzyła się na boisku w Łosiowie. W trakcie przerwy, na boisku treningowym zasłabł jeden z mieszkańców Łosiowa. Mimo ponad pół godzinnej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Dlatego mecz został przerwany i dokończony będzie w innym terminie.
Drugą smutną informacją, ale całkowicie innego kalibru, jest wycofanie się z rozgrywek Victorii Dobrzyń. Zasłużony w gminie Lubsza klub, jak i w całym powiecie, bo przecież nie tak dawno Victoria walczyła jeszcze na froncie ligi okręgowej, grała w Pucharze Polski z Odrą Opole, a dwa tygodnie temu wygrywała 5:0, by teraz w ogóle nie wyjść na boisko. Oficjalny powód – brak środków finansowych na bieżącą działalność klubu oraz niezbędnej infrastruktury do występów w rozgrywkach A-klasy. Wszystkie wyniki meczów z udziałem Victorii zostaną zweryfikowane, jako walkower, a sama drużyna przystąpi w przyszłym sezonie do rozgrywek klasy B.

Victoria Dobrzyń – Polonia Domaszowice 0-3 w.o.; Pogoń Łosiów – Olimpia II Lewin przerwany po I. połowie, przy stanie 1:0; Unia Murów – Popielów 2-0; Polonia Przylesie – Start Jełowa 5-8; Brynica – Stal II Brzeg 2-0; Ligota Turawska – Orzeł Olszanka 2-1; Stal Osowiec – TOR II Dobrzeń Wielki 1-2

Zapowiedź 16. kolejki:
(18.04, g.16.00): Polonia Domaszowice -Pogoń Łosiów; LZS Popielów – LZS Ligota Turawska. (19.04, g. 16.00): Olimpia II Lewin Brzeski – Stal Osowiec; TOR II Dobrzeń Wielki – Polonia Przylesie; Start Jełowa – Unia Murów; Orzeł Olszanka – LZS Brynica; Kościerzyce – pauza;

– KLASA „B”, GR. IV:

W „B-undeslidze” jak zwykle było ciekawie. Grad bramek przy dźwięku łamanych kości, to coś, co przecież kibice lubią najbardziej. Hitem 15. kolejki było starcie w derbach o miedzę, bowiem spotkały się ze sobą dwa sąsiadujące na mapie zespoły: KS Skarbimierz i LZS Żłobizna. Pierwszą połowę zwycięsko zakończyli goście, prowadzeni przez Janusza Fabijaniaka, po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Sebastiana Zajączkowskiego. W przerwie, ostra reprymenda trenera gospodarzy Marcina Kucharskiego, dobrze podziałała na piłkarzy KS-u, którzy całkowicie odwrócili losy spotkania. Dwukrotnie Damian Budzan i raz Łukasz Surdel (bezpośrednio z rzutu wolnego) trafiali do bramki Piotra Mendrykiewicza, i po dobrym, zwłaszcza w drugiej połowie spotkaniu, KS Skarbimierz pokonuje u siebie LZS Żłobiznę 3:1.

Pozostałe wyniki:
Przecza – Zwanowice 0-1; Skorogoszcz – Pawłów 0-1; Jankowice Wielkie – Szydłowice 0-3; Kruszyna/Prędocin – Stobrawa/Stare Kolnie 4-4, Karłowice – Kurznie (11.06.2015); Pogoń II Łosiów pauza

Zapowiedź 16. kolejki (19.04, g. 16.00):
Kurznie – Przecza; Zwanowice – Pogoń II Łosiów; Stobrawa/Stare Kolnie – Jankowice Wielkie; Szydłowice – Skorogoszcz; Pawłów – Skarbimierz; UWAGA: Żłobizna – Polonia Karłowice w niedzielę o g. 14.00 – sztuczna murawa, stadion w Brzegu.

– KLASA „B”, GR. VIII:

Młodoszowice – GKS II Michałów 1-3; Wierzbnik – Wojsław 2-1; Starowice II – Łukowice Brzeskie 3-1; Przylesie Dolne – Wójtowice 3-1; Ogrodnik Chróścina Nyska – UKS Karnków 2-5; Kopice/Więcmierzyce – Kolnica 1-1; Żelazna – Gałążczyce 6-2

Łukowice Brzeskie – Wierzbnik; Gałążczyce – Kopice/Więcmierzyce; GKS II Michałów – Przylesie Dolne; Wojsław – Żelazna; LZS Kolnica – Młodoszowice; Wójtowice – Ogrodnik Chróścina Nyska; Karnków – LZS II Starowice