Orlik wylądował na dole tabeli

0

PIŁKA RĘCZNA – II. LIGA

Cztery zwycięstwa i siedemnaście porażek – to bilans Orlika Brzeg przed ostatnim meczem sezonu. Choć nasi szczypiorniści grali w II-ligowych rozgrywkach niemal z każdym, jak równy z równym, to nie przełożyło się to na efekt punktowy w tabeli. Orlik skończy sezon na ostatnim miejscu.

W 21. kolejce brzeżanie grali w Lubinie z drugim zespołem Zagłębia. Mogli wierzyć w dobry wynik, bo jedno z tych czterech zwycięstw zostało odniesione właśnie na Zagłębiu, w grudniu ubiegłego roku w Brzegu. Problemem brzeżan była jednak krótka ławka. Nie licząc drugiego bramkarza, trener Karlikowski miał do dyspozycji tylko jedną zmianę, bo do Lubina pojechał w dziewiątkę. Orlicy trzymali się dzielnie, choć od pierwszych minut na prowadzeniu byli gospodarze. W pierwszej połowie mieli dziurawą obronę i to w tym elemencie tkwił klucz do porażki, bo w ataku, jak na mecz wyjazdowy, grali całkiem dobrze. Po 30.minutach jest 18:12 dla Zagłębia.
II. połowa przebiegała podobnie, jak pierwsza. Miejscowi kontrolowali wynik, utrzymując 4-5 bramkową przewagę. Zryw Orlika w końcówce spotkania pozwolił tylko zmniejszyć rozmiary 17 porażki w sezonie. Teraz powróci, zadawane już pytanie, czy Orlik spadnie do III. ligi, czy nie. Odpowiedź na to zależna jest przede wszystkim od tego, czy zbierze się odpowiednia liczba drużyn, chętnych do gry na najniższym szczeblu ligowym. Jeśli nie, to Orlik pozostanie w II. lidze.
Ostatni mecz sezonu już w sobotę, w hali przy ul. Oławskiej w Brzegu – początek godzina 15.00. W derbach Opolszczyzny Orlik podejmie ASPR Zawadzkie.