Nieudany weekend w IV. lidze. W Okręgówce zaskoczenie. Dziesięć goli w Skarbimierzu

0

Mecz lidera z trzecią drużyną IV. ligi nieco zawiódł, ze względu na brak podbramkowych sytuacji. Tęgie baty zebrała Olimpia. W lidze okręgowej zaskoczenie, pierwszy raz od 5 miesięcy przegrały Starowice. W „A” klasie kolejne derby, w których tym razem górą Olszanka, i Przylesie. Dziesięć bramek padło w B-klasie w Skarbimierzu.

– IV. LIGA:

Piotrówka wyszła na mecz z sześcioma obcokrajowcami w składzie, Stal w zestawieniu wyłącznie krajowym. Już w 2’ minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szpaka z lewej strony, na długim słupku główkował z bliska Bonar. Piłka niespodziewanie odnalazła go w polu karnym Piotrówki, więc ten nie był przygotowany do strzału i spudłował. W 10’, 13 i 14’ minucie trzy mocne uderzenia gości zza pola karnego, ale równie mocno niecelne. Później na murawie niewiele się działo. Zespół Piotrówki przeważał w środku boiska, przez co Stal miała problemy ze skleceniem dobrego ataku. Po 45. minutach jak najbardziej oddający przebieg wydarzeń remis 0:0.

Od początku II. płowy nadal lepiej prezentowali się goście i swojej przewagi dowiedli w 70’minucie. Składny kontratak na gola zamienił Chuptyś. Stracona bramka podrażniła ambicje brzeżan, którzy nagle zaczęli grać lepiej. Zepchnęli Piotrówkę do defensywy i już 7. minut później wyrównać mógł Fabiszewski. Choć w pierwszej swojej ofensywnej akcji po wejściu na boisko Fabiszewski okazję zmarnował, to i tak to on był bohaterem Stali. W 87’minucie o końcowym wyniku zadecydowała dwójka zmienników. Wprowadzony kwadrans przed końcem Ptak, podał górą do Fabiszewskiego, a ten pokonał strzałem z głowy bramkarza Piotrówki. W końcówce meczu Stal miała jeszcze dwie sytuacje strzeleckie. Nie wykorzystała ich, ale i tak może być zadowolona z punktu wywalczonego w spotkaniu z trzecią drużyną tabeli, zachowała fotel lidera.

W piątek 1 maja, Stal zagra w Mechnicach.

Stal Brzeg 1 (0)

vs.

LZS Piotrówka 1 (0)
0:1 Chuptyś 70’, 1:1 Mateusz Fabiszewski 87’.
Stal: Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców (74’ Mateusz Ptak), Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak (74’ Patryk Schwarz), Łukasz Bonar, Łukasz Szpak, Arkadiusz Synówka, Mateusz Poważny (68’ Mateusz Fabiszewski). Trener Sebastian Sobczak.

Czerwona kartka zadecydowała o wyniku. Taki wniosek można wysnuć po meczu OKS Olesno – Olimpia Lewin Brzeski. Po 45’ minutach wyrównanej rywalizacji lewinianie przegrywali tylko 0:1. Dziesięć minut po wznowieniu w drugiej połowie, z boiska arbiter wyrzucił Starczukowskiego i wtedy wszystko się zmieniło. Gospodarze narzucili wysokie tempo i pomiędzy 63’ a 64’ minutą odebrali Olimpijczykom chęci do gry, podwyższając swoje prowadzenie na 3:0. OKS-owi wychodziło w II. połowie niemal wszystko, na nieszczęście Olimpii, która poniosła dotkliwą porażkę w Oleśnie 0:7.

W piątek o 17.00, Olimpia zagra u siebie z Piastem Strzelce Opolskie.

OKS Olesno 7 (1)

vs.

Olimpia Lewin Brz. 0
1-0 Popczyk 32’, 2-0 Jasina 63’, 3-0 Świerc 64’, 4-0 Kożuchowski 75’, 5-0 Jainta 77’, 6-0 Kożuchowski 77’, 7-0 Jeziorowski 86’.

Olimpia: Dudzik – Urbaniak (55’ Marszałek), Tomaszewski, Starczukowski, Witkowski (46’ Twardowski), Niemiec, Maj, Kiczuła, Tramsz, Hraca, Paczek (85’ Wolny). Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA GR. I:

Po kilku słabych meczach z drużynami ze środka tabeli, w sobotę Burzę czekało starcie z wiceliderem z Krasiejowa, który przyjechał do Lipek w roli faworyta. Od pierwszego gwizdka lepiej prezentowali się jednak gospodarze, którzy mogli objąć prowadzenie po akcjach Karnatowskiego, czy Woźniaka. Do przerwy było bez bramek. W drugiej połowie pierwszą groźną akcję przeprowadził Michalak, gdy po jego strzale w 53’minucie piłka odbiła się od poprzeczki bramki Krasiejowa. W 68’ minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bliski zdobycia prowadzenia był Bartosz Woźniak. Stoper gospodarzy najwyżej wyskoczył w powietrze w polu karnym gości, ale źle trafił w piłkę. Stałe fragmenty gry są mocną siłą Burzy, o czym przyjezdni przekonali się w 83’ minucie. Żędzianowski zacentrował na 7 metr, skąd głową piłkę do siatki wpakował Kowalik. Było to premierowe trafienie młodego pomocnika w czerwono-czarnych barwach.

Do końca meczu pozostawało jednak jeszcze sporo czasu, zwłaszcza z tym, doliczonym przez arbitra. W 88’ minucie, po akcji prawym skrzydłem, pięknym strzałem głową pod poprzeczkę popisał się Oblicki. Jeszcze piękniejszą paradą od utraty gola swój zespół uchronił Pacholarz. Serca miejscowych kibiców zamarły w 94’minucie. Na ostatnią wrzutkę w pole karne Lipek pobiegli wszyscy zawodnicy Krasiejowa. Któryś z piłkarzy Lipek nie upilnował napastnika gości i wszyscy na murawie odprowadzili piłkę wzrokiem, która po strzale głową, minęła słupek bramki Pacholarza o centymetry. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec meczu.

To bardzo cenne trzy punkty Burzy, która już w piątek 1 maja zagra w Smarchowicach.

BURZA LIPKI 1 (0)

vs.

KS KRASIEJÓW 0

1:0 Kowalik 83’.

BURZA: Pacholarz – K. Kowalczyk, Bartosz Woźniak, Gawlik, Waligóra (81’ Wysocki), Karnatowski (70’ Żędzianowski), Drobniak, Michalak, Pączek, Kowalik, Bartek Woźniak (89’ Rolka). Trener Wiesław Rutkowski

– OKRĘGÓWKA, GR. II:

Wpadka Starowic? Wydaje się, że tak. Zespół prowadzony przez Waldemara Sierakowskiego wygrał bowiem wszystkich 6 meczów na wiosnę, a łącznie 8 z rzędu w lidze. Dodatkowo, w pierwszym meczu w Starowicach, LZS pokonał Lisięcice 3:1. Rewanż zaczął się dla niego obiecująco, bo po 7. minutach prowadził po golu Kuzniecowa 1:0. Pięć minut później, po samobójczym trafieniu, jest znów remis. Decydujący głos należał do Lisięcic. W 87’ minucie, stojącego wyjątkowo w starowickiej bramce Patryka Kina, pokonał Chałek i LZS przegrał po raz pierwszy od 8 listopada 2014 roku.

W piątek o 17.00, Starowice podejmują Rusocin.

LZS LISIĘCICE 2 (1)

vs.

LZS STAROWICE 1 (1)

0:1 Kuzniecow 7’; 1:1 samob. 12’; 2:1 – 87’.

STAROWICE: Patryk Kin – Radosław Dembiński, Dawid Kotecki, Mateusz Kuzniecow, Michał Łoziński, Szymon Mokrzycki, Sebastian Pasiut, Maciej Sacham Bartłomiej Semik, Grzegorz Stencel, Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

Trzeci mecz z rzędu wygrał GKS. Po kryzysie z początku rundy nie ma już chyba śladu. Z zespołem z Racławiczek Grodków rozprawił się w drugiej połowie, gdy do bramki trafili: Witkowski i Schie. W piątek GKS zagra w Krapkowicach.

GKS GRODKÓW 2 (0)

vs.

RACŁAWICZKI 0

1:0 Witkowski 50’; 2:0 Schie 70’.

GKS: Motyka – Śleziak, Chodorowski, Wojda (85’ Skut), Różycki, Witkowski (76’ Jurek), Chmielewski (75’ Szymański), Bernacki (25’ Mierzwa), Kuśmiruk, Schie, Półchłopek. Trener Marcin Włodarczyk

– KLASA „A”, GR. II:

Orzeł Olszanka – Stal II Kścierzyce 2-0; Polonia Przylesie – Olimpia II Lewin Brzeski 3-0; Pogoń Łosiów – Victoria Dobrzyń 3-0 w.o.; Stal Osowiec – Polonia Domaszowice 7-1; Unia Murów – TOR II Dobrzeń 1-3; LKS Ligota Turawska – LZS Jełowa 2-2; LZS Brynica – LZS Popielów 2-2

Zapowiedź 18 kolejki (3 maja, g. 17.00):

Stal II Kościerzyce – Pogoń Łosiów; Olimpia II Lewin Brzeski – Unia Murów; Polonia Domaszowice – Polonia Przylesie; TOR II Dobrzeń – LKS Ligota Turawska; LZS Jełowa – LZS Brynica; Stal Osowiec – pauza. Popielów – Orzeł Olszanka sobota 2.05, g. 17.00.

– KLASA „B”, GR. IV:

Skarbimierz – Szydłowice 9-1; Błękitni Przecza – Polonia Karłowice 0-7; Pogoń II Łosiów – Bizon Kurznie 7-2; Pawłów – Żłobizna 2-6; Skorogoszcz – Stobrawa Stare Kolnie 3-1; Jankowice pauza; Kruszyna Prędocin – Zwanowice przełożony na 1 maja, g. 17.00

Zapowiedź 18 kolejki (3.05, g. 17.00):

Polonia Karłowice -Pogoń II Łosiów/Janów; Bizon Kurznie – Kruszyna/Prędocin; LZS Zwanowice – Jankowice Wielkie; Stobrawa/Stare Kolnie – LZS Skarbimierz; Zryw Szydłowice – LZS Pawłów; LZS Żłobizna – Błękitni Przecza (3.05., g. 15.00, stadion w Brzegu).

– KLASA „B”, GR. VIII:

Victoria Wierzbnik – UKS Karnków 0-1; Kopice/Więcmierzyce – Żelazna 1-3; Ogrodnik Chróścina Nyska – GKS II Michałów 2-3; Łukowice Brzeskie – Wojsław 0-3; Starowice II – Wójtowice 1-1; Przylesie Dolne – Kolnica 4-1; Młodoszowice – Gałążczyce 2-0

LZS Żelazna – LZS Młodoszowice ; LZS Gałążczyce – LZS Przylesie Dolne; Wojsław – Kopice/Więcmierzyce; LZS Kolnica – Ogrodnik Chróścina Nyska; GKS II Michałów – LZS II Starowice; LZS Wójtowice – LZS Wierzbnik; UKS Karnków – Łukowice Brzeskie