Zakończyli sezon po pierwszej połowie

0

PIŁKA RĘCZNA – I. LIGA

W środku minionego tygodnia grodkowianie rozegrali ostatni mecz sezonu 2014/2015 w I.lidze. Na własnym terenie podejmowali Ostrovię Ostrów Wlkp.

Gospodarze znajdowali się znacznie wyżej w tabeli i to oni byli upatrywani w roli faworyta. Nie można było jednak zapomnieć, że w pierwszym starciu obu drużyn, w grudniu ubiegłego roku, w Ostrovie, Olimp wygrał różnicą zaledwie jednej bramki 29:28.
Grodkowianie rozpoczęli z impetem, chcąc zatrzeć nieco gorsze wrażanie, jakie pozostawili po sobie porażkami w słabych meczach z Chrzanowem i Świdnicą. Stąd już po pierwszej połowie deklasowali zespół z Ostrowa różnicą aż 12 bramek. Zanosiło się na pogrom i efektowne pożegnanie z sezonem. W drugiej połowie role się jednak odwróciły. Gościom zaczęło wychodzić wszystko, miejscowi nie mieli pomysłu na przedarcie się na 6 metr. Dobre zawody rozgrywali w szeregach gospodarzy: Żubrowski, Kolanko i Ogorzelec, tylko 2 bramki zdobył za to najlepszy strzelec Olimpu – Gradowski. Tylko, bo Ostrovia miała zabójczy duet Dutkiewicz – Tomczak. Pierwszy rzucił 12 goli, drugi – 9. Ostrowanie trafiali raz po raz.
Po kwadransie gry w II. części zespół z Wielkopolski doskoczył na 2 bramki, a wyrównał na minutę przed końcem. Jeszcze na 27:26 trafił Żubrowski, ale ostatnie słowo należało do MVP meczu – Dutkiewicza, który strzałem z rzutu karnego ustalił wynik na 27:27. Olimp przegrał drugą połowę 7:19!