Zwycięstwo młodziczek Stali Brzeg

0

Nie ma to jak u siebie. Tak mogą mówić młode koszykarki Stali Brzeg, które w ramach rozgrywek śląsko-opolskiej ligi młodziczek starszych zwyciężyły po raz pierwszy w tym sezonie. Do tej pory brzeżanki rozgrywały wszystkie mecze na wyjazdach i niestety przegrywały. W miniony poniedziałek tj. 23 listopada br. Podopieczne trenera Mariusza Andruchowicza pokonały swoje rówieśniczki z Wodzisławia Śląskiego 58:42.

Brzeżanki zagrały bardzo dobre i mądre zawody. Już od początku spotkania młode Stalówki uzyskały minimalną przewagę i narzuciły własny rytm gry. Po pierwszych 10 minutach prowadziły 14:12. W drugiej kwarcie przewaga gospodyń wzrosła i po 20 minutach gry wynosiła już 5 oczek (27:22).

Warto dodać, że w drugiej kwarcie spotkania po piątym przewinieniu jednej z koszykarek gości, zespół ten – decyzją sędziego – musiał grać przez kilka minut w cztery osoby na boisku. Mówią o tym przepisy gry „piątkami” w pierwszej i drugiej kwarcie. Co ciekawe, brzeżanki chciały zagrać fair play i również poprosiły swojego trenera i sędziego, by mogły zagrać w cztery na boisku. Takie zachowanie młodych Stalówek jest godne pochwały!

Po krótkiej przerwie Stalówki jeszcze mocniej zaatakowały, ale też zagrały szczelnie w defensywie. To pozwoliło podopiecznym trenera Mariusza Andruchowicza na odskoczenie rywalkom na bezpieczną przewagę 20 punktów. Po 30 minutach gry młodziczki strasze Stali Brzeg prowadziły z Olimpią Wodzisław Śląski już 45:25. Ostatnia kwarta wprowadziła nieco rozluźnienia w szeregach brzeżanek, stąd ten fragment gry należał nieznacznie do zespołu gości. Ostatecznie to jednak Stalówki okazały się lepsze wygrywając swój pierwszy w tym sezonie mecz 58:42.
Warto dodać, że już przed meczem jedna z zawodniczek Stali Ola Guzenda zapowiadała, że wraz z koleżankami postarają się o wygraną. „- Mamy zamiar wygrać ten mecz, ale jeszcze nikt o tym nie wie” – nieco z humorem zapowiadała młoda zawodniczka Stali Brzeg.

Już za tydzień młode Stalówki zagrają w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.