1
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi brzeskich futsalistów w Gliwicach z rezerwami występującego w ekstraklasie zespołu GAF Gliwice. Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z ekstraklasy oraz reprezentantem Polski U20 byli bez wątpienia faworytem tej potyczki. W pięknym obiekcie fitnes w Gliwicach brzeżanie musieli radzić sobie bez kapitana zespołu bramkarza Marcina Raczkowskiego, który zmaga się z kontuzją.

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Doskonale, a wręcz profesorsko zastąpił go Konrad Kuczyński. To własnie on w końcówce spotkania uratował zespołowi zwycięstwo. Ale po kolei.

Obie drużyny dość szybko rozpoczęły strzelanie bramek. Najpierw do bramki gospodarzy trafił Marcin Zajączkowski. Odpowiedź nadeszła dość szybko i Górka wyrównał na 1:1. W 5 minucie z rzutu wolnego trafił na 2:1 dla brzeskiej drużyny Michalak. Chwilę później brzeską drużynę ratuje poprzeczka, a w odpowiedzi szybka wymiana podań pomiędzy Michalakiem i Zajączkowskim przynosi gola. Piłkę do bramki wpakował ten drugi. Gola kontaktowego dla gospodarzy pomogli zdobyć …nasi zawodnicy, a konkretnie Tomasz Raczyński, który niefortunnie interweniował i piłka odbiła się od niego wpadając do „sieci”. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy na 4:2 strzelił Michalak po akcji „sam na sam” z bramkarzem z Gliwic. Tuż przed przerwą nadzieję gliwiczanom daje ponownie Górka, który trafił do pustej bramki, po tym jak gospodarze rozmontowali defensywę brzeżan. Pierwsza połowa mogła być jeszcze bardziej okazała dla zespołu z Gliwic, gdyby nie fakt, że w 19 minucie nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego, którego świetnie wybronił bramkarz Gredaru Brzeg, Konrad Kuczyński.

Właśnie „Kondziu” został bohaterem spotkania, bo obronił jeszcze kolejne trzy przedłużone rzuty karne, które należały się zespołowi gospodarzy po kolejnych faulach. Tego dnia nawet reprezentanci Polski futsala mieli problem z pokonaniem brzeskiego goalkeepera.

Bardzo dobre wrażenie na meczu sprawili duet Zajączkowski-Michalak, a takży indywidualnie Tomasz Jaworski.

Następny mecz futsaliści brzescy zagrają u siebie 29 listopada o godz. 18 w hali przy ul. Oławskiej z Kamionką Mikołów.

GAF II Gliwice -KS GREDAR PRZEWOZY Futsal Team Brzeg 3-4 (3-4)

Bramki:Zajączkowski x2,Michalak x2 dla GAF Górka x2 i Raczyński samobójcza,

Pozostałe wyniki:WLKS Kmicic Częstochowa – GSF Gliwice 8:2 (4:0),Kamionka Mikołów – Rekord II Bielsko Biała 3:3 (0:0),LMKS Piast Gorzów Śląski – KS Strzelec Gorzyczki 8:0 (0:0).