Ważne zwycięstwo Stalówek z AZS-em Poznań

0

KOSZYKÓWKA: Koszykarki Stali Brzeg w pierwszym meczu tego sezonu przed własną publicznością pokonały AZS BEMO MOTORS Poznań 65:51. Brzeżanki były faworytkami tego spotkania i już od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry.

Trenerką gości jest doskonale znana w Brzegu Monika Sibora, wieloletnia koszykarka m.in. AZS Poznań czy Artego Bydgoszcz. Tuż po przyjeździe zdradziła, że nigdy nie lubiła grać przeciwko brzeskiej drużynie. ” – Było bardzo ciężko tu wygrywać w tej hali i przy tej publiczności „ – zdradziła obecna trenerka Bemo Motors AZS Poznań.

Nie inaczej było teraz. W wypełnionej po brzegi hali MOSiR przy Oławskiej Pani Monika już w roli trenerki musiała mocno motywować swoje podopieczne, by walczyły z brzeżankami o każdą piłkę.
Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłemu synowi Państwa Kulwickich. W trakcie prezentacji obu drużyn, koszykarki wychodziły na parkiet w towarzystwie młodziczek starszych oraz minikoszykarek Stali Brzeg.

Stalówki prowadziły dość szybko 6:0 po dwóch trafieniach Izy Pinkosz i jednym Karoliny Kozery. Po chwili do kosza brzeżanek wstrzelił się duet z Poznania Gołochowicz – Adamczak. Te dwie zawodniczki w pierwszej kwarcie zdobyły dla swojej drużyny wszystkie 10 punktów. Stalówki po 10 minutach gry miały na koncie o 7 więcej.

Drugą kwartę znów świetnie zaczęły Stalówki. Po trafieniach Ali Wierzbickiej prowadziły już 21:10. Później poznanianki zmniejszyły stratę do Stali do 6 oczek. Na boisku zameldowała się wówczas Monika (Siemko) Dzwonek, która zagrała jedną akcję trafiając punkty i zeszła na ławkę. Był to krótki epizod koszykarki, która nie tak dawno zmieniła swój stan cywilny. Celna trójka Agaty Księżopolskiej i akcje „and one” Izy Pinkosz oraz Leny Strojny dały Stalówkom prowadzenie po dwóch kwartach 37:19.

Drugą połowę 6:0 zaczęły rywalki, ale odpowiedź brzeżanek była natychmiastowa. Celnie za trzy punkty trafiła kapitan Karolina Kozera. Brzeżanki zacieśniły defensywę i nie pozwoliły przez kilka minut rywalkom na zdobycie punktów. W tej kwarcie poznanianki z gry już nie trafiły, uczyniła to z rzutów wolnych dopiero Bogna Gołochowicz. Swoją drogą była to najskuteczniejsza koszykarka AZS-u Poznań, mecz zakończyła z dorobkiem 19 punktów. Po 30 minutach gry Stal prowadziła 47:27.
Ostatnią kwartę znów świetnie rozpoczęły koszykarki zespołu gości, które trafiły dwie trójki. W odpowiedzi skutecznością błysnęła Ola Błasiak, która cztery z rzędu akcje kończyła punktami. Ważną akcję celnie za trzy oczka wykończyła Kamila Kudłak, która przerwała serię zdobyczy punktowych poznanianek. Ostatnie słowo tego meczu dla Stalówek należało do Honoraty Pławiak, po składnej akcji całej drużyny „Hondzia” znalazła się pod koszem i postawiła kropkę nad „i”. Stal ostatecznie zwyciężyła 65:51 i było to drugie zwyciestwo brzeskiej drużyny w tym sezonie.

Za tydzień 6 grudnia w niedzielę o godzinie 17 brzeżanki zagrają na wyjeździe z Tęczą w Lesznie.

KSK Stal Brzeg – Bemo Motors AZS Poznań 65:51 (17:10, 20:9, 10:8, 18:24)
Stal: Iza Pinkosz 15, Karolina Kozera 13, Ola Błasiak 10, Agata Księżopolska 9, Alicja Wierzbicka 4, Anna Pijanowska 4, Kamila Kudłak 3, Lena Strojny 3, Monika (Siemko) Dzwonek 2, Honorata Pławiak 2, Wika Stala 0. Trener: Michał Kamieniecki