Grała młodzież Gredara

3

FUTSAL: W niedziele 17.01 w Rudzie Śląskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w futsalu rocznik 2003.


Są to eliminacje do Mistrzostw Polski w Futsalu rocznika 2003 w turnieju wzięła udział drużyna KS GREDAR Futsal Team Brzeg złożona z młodych brzeskich piłkarzy w składzie: M.Jaskóła, Kłoda – M.Foryś, R.Babijczuk, A.Lipka, J.Lipka, F.Kamiński, D.Soroka , O.Solecki, P.Sikora. W turnieju drużynę poprowadził trener Mariusz Świtoń kierownikiem był Jarosław Lipka. Był to debiut dla brzeskiej drużyny na tak dużej imprezie, gdzie udział wzieły takie zespoły jak aktualny mistrz Polski rocznika 2003 w futsalu Gwiazda Ruda Ślaska czy jedna z najlepszych szkółek futsalowych Rekord Bielsko Biała.

Udział w turnieju wzięło 8 drużyn, brzeska drużyna zajęła 7 miejsce wygrywając 2-1 z Akademią Pyskowice. W grupie eliminacyjnej brzeżanie przegrali z Mistrzem Polski Gwiazdą Ruda Ślaska 4:0, z Milenium Gliwice przegrana 2:5 i z AKS MIKOŁOW 0:3. Najwięcej bramek dla brzeskiego zespołu (3) strzelił Filip Kamiński. Młodzieżowym Mistrzem Śląska została drużyna KS Świerkalany, 2 miejsce LUKUM Skoczów, 3.AKS Mikołow i 4.Gwiazda Ruda Śląska.

Prezes Klubu KS Gredar Futsal Team Brzeg dziękuje Burmistrzowi Brzegu za dofinansowanie wyjazdu jak również firmie Gredar i rodzicom młodych zawodników za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Trzeba dodać, że bardzo liczna grupa rodziców przybyła do Rudy Śląskiej i na miejscu kibicowała swoim pociechom.