Zwycięstwo UKS Piomar Piłsudczyk PG 1 Brzeg

0

W meczu rozgrywek ligi kadetek zespół UKS Piomar Piłsudczyk PG 1 Brzeg wygrał u siebie z UKS LA – Basket Piekary Śląskie.

Od pewnego zwycięstwa zespół brzeski zainaugurował rywalizację w II etapie rozgrywek ligi śląsko – opolskiej kadetek. Przypomnijmy, że w I etapie nasz zespół zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, wyprzedzając zespoły MKS MOS Katowice, KS JAS – FBG Zagłębie Sosnowiec II, MUKS Chrobry Głuchołazy i MKS Zabrze.

W przekroju całego meczu Brzeżanki były zespołem lepszym od zawodniczek z Piekar Śląskich, pomimo kłopotów zdrowotnych. Lekki przestój nastąpił w trzeciej kwarcie, którą nieznacznie wygrały przeciwniczki – 21-23. Pozostałe trzy kwarty to zdecydowane zwycięstwa brzeskiego zespołu.
Kluczem do wygranej była aktywna obrona naszego zespołu na całym boisku i szybki atak. Mamy nadzieję, że następny mecz – w któym zawodniczki UKS Piomar Piłsudczyk PG 1 Brzeg staną do sportowej walki z zespołem z Rybnika, również będzie stał na dobrym poziomie.

UKS PIOMAR PIŁSUDCZYK PG 1 BRZEG – UKS LA-BASKET PIEKARY ŚL. 79-56
Skład zespołu: M. Janusz, A. Pszczolarska, K. Chmiel, J. Maciejewska, K. Pszczolarska, A. Polak, W. Janiec, A. Międzybrodzka, A. Jarząb, A. Muszyńska, D. Soroka. Trener: Małgorzata Kubiak.