Gredar spuścili łomot Piastowi

0

FUTSAL: Niezłą kanonadę urządzili sobie futsaliści KS Gredar Futsal Team Brzeg w meczu u siebie z Piastem Gorzów Śląski. Więcej materiału zajmie lista strzelców niż sama relacja ze spotkania. Brzeżanom wychodziło dosłownie wszystko, a cztery stracone bramki były tylko i wyłącznie chwilą dekoncentracji i wypadkiem przy pracy.


 

Podopieczni trenera Mariusza Świtonia od początku zaatakowali rywali i praktycznie średnio co trzy minuty pakowali piłkę do siatki bramki rywali. Rozpoczął Marcin Zajączkowski, który podobnie jak Paweł Boczarski skompletował hat-tricka. Dwa trafienia zaliczył Tomek Raczyński, Tomek Jaworski i Damian Michalak, po jednym Schwarc i powracający do gry Fabijaniak, który bramkę zdobył kilka sekund po tym jak pojawił się na boisku. Sam Janusz po zdobyciu gola chciał opuścić boisko, ale …kazano mu grać dalej.

Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale wielu sytuacji brzeżanom nie udało się zamienić na bramki. Pomocny dla brzeskiego teamu był również bramkarz rywali, który dostał czerwoną kartkę w 10 minucie spotkania za zagranie ręką poza polem karnym. Co ciekawe jego zmiennik był jednym z lepszych zawodników drużyny, wychodząc z opresji w wielu sytuacjach. Trzy trafienia z czterech dla rywali zdobył Kałwiak, jedną bramkę ustrzelił Sobanka.

Udane wejście na boisko mieli najmłodsi gracze Gredara czyli Dykus i Kędra. Obaj jednak nie wpisali się na listę strzelców, chociaż również oni swoje okazje mieli.

Brzeżanie złapali już na dobre wiatr w żagle i z 19 oczkami na koncie liderują w tabeli zmierzając ku 1. lidze. Droga jest jeszcze daleka, ale przy takiej dyspozycji brzeskich zawodników można być pewnym, że nie odpuszczą do końca.

Następny mecz u siebie w niedziele 31.01.16 o godz. 18 z GAF II Gliwice.

KS Gredar FT Brzeg-Piast Gorzów 14:4

Bramki

Gredar: Raczyński 2, 20min. Zajączkowski 1, 7, 21 Jaworski 11, 18 Boczarski 17, 24, 31 Schwarc 35 Fabijaniak 26 Michalak 13, 15

Gorzów: S.Kałwak(kapitan) 9, 36, 37 S.Sobanka 23

Skład Gredar: Raczkowski, Kuczyński – Boczarski, Jaworski, Michalak, Zajączkowski, Ożóg, Krawców, Raczyński, Schwarc, Fabijaniak, Kędra, Dykus Trener Mariusz Świtoń

Tabela:
1.KS GREDAR Futsal Team Brzeg 19 pkt.
2.Rekord II Bielsko Biała 18 pkt.
3.GSF Gliwice 16 pkt.
4.Kamionka Mikołów 16 pkt.
5.Kmicic Częstochowa 15 pkt.
6.GAF II Gliwice 6 pkt.
7.Piast Gorzów Śl. 6 pkt.
8.Strzelec Gorzyczki 0 pkt.