Juniorzy Mł. Olimpu Grodków przegrywają z ASPR Zawadzkie (Relacja i foto)

0

Juniorzy młodsi Olimpu przegrywają w Grodkowie z ASPR Zawadzkie 21:29. Do zakończenia rozgrywek pozostała jedyna kolejka w której rozstrzygną się losy awansu do szczebla  centralnego, szansę na awans pomimo dzisiejszej porażki zachował Olimp.

Od dwóch trafień rozpoczęli gospodarze. W 6 minucie zanotowaliśmy remis, jednakże w następnych minutach bardziej skuteczni byli zawodnicy z ASPR-u Zawadzkie. Młodzi zawodnicy z Grodkowa zdołali jeszcze trzykrotnie pokonać bramkarza gości i po pierwszej połowie przegrywamy 9:15.

W drugiej połowie powiało optymizmem, ale do pełnej satysfakcji brakowało większej skuteczności przy rzutach na bramkę rywali. W 39 minucie gry podopieczni Romana Smolińskiego zbliżyli się do rywala na dwie bramki, jednakże w następnych fragmentach spotkania zawiodła skuteczność i błędy w ataku i obronie, co skrzętnie wykorzystali rywale, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę bramkową. Mecz zakończył się wynikiem 21:29

OlimpJM-Zawadzkie-3
Roman Smoliński, miał powody do niezadowolenia ze swoich zawodników

Roman Smoliński trener j. mł. Olimp Grodków – to był najważniejszy mecz tego sezonu, zwycięstwo przybliżyłoby nas do wygrania ligi, a teraz trudno będzie o 2 miejsce. Zawiedliśmy na całej linii. Zawiniła dziurawa obrona, w ataku kilkanaście błędów własnych. Z tak dobrą drużyną jak Zawadzkie nie da się wygrać w takim stylu. Nie realizowaliśmy prawie niczego z przedmeczowych postanowień a dodatkowo doszła fatalna skuteczność. Plusem było to, że próbowaliśmy coś zmienić. Dwa razy doszliśmy rywali na minus 2 bramki, ale to było za mało. Przykre jest to, że tydzień temu rozegraliśmy świetne spotkanie – Gwardię Opole (pokonując ówczesnego lidera tabeli). Nie do końca jeszcze wiem co się stało z moim zespołem. Ale wiem jedno – przegraliśmy ten mecz RAZEM.

Za 2 tygodnie ostatni mecz w Brzegu z tamtejszym Orlikiem ( aktualnie 0 punktów). Jeśli wygramy a Gwardia Opole przegra mecz w Zawadzkim uda nam się zająć 2 miejsce w lidze.

Olimp Grodków: Balcerek – Borkowski 1, Galus, Gawryś 3, Grzanka 3, Jurak, Kłapkowski, Mierzwiński, 9, Paliczuk, Pawlus, 1, Pierzak, Rozum, Smoliński, Stępień 4, Urban, Żak

ASPR Zawadzkie: Bartela, Barg, Ciesla, Czaja Chromy3, Damas4, Hentschel, Kalinowski, Kukówka, Leja, Mann, Sokołowski 1, Tymich3, Wacławczyk 11, Witkowski 2, Zderkiewicz

Tabela po 5 kolejce (bez spotkań Gwardii i Orlika)

Nr     Nazwa klubu                       M Zw R  P   Zd   St   Zd   St

1.       ASPR Zawadzkie                  5    4   0  1   147  104   8    2

2.      UKS Olimp Grodków             5    2   1  2   118   112   5    3

3.      Gwardia Opole                        4    2   1  1    102   77   5     3

4.      SKS Orlik Brzeg                      4    0  0 4     66   142  0    8

M – ilość rozegranych meczów; Zw – ilość zwycięstw; R – ilość remisów; P – ilość porażek; Zd – zdobyte; St – stracone