Remis w zaległym meczu. LZS KS Starowice – NKS Start Namysłów

0

LZS Starowice zremisowały w zaległym spotkaniu z NKS Start Namysłów. Mecz miał zostać rozegrany 5 marca, ale padający wówczas deszcz doprowadził murawę Stadionu Miejskiego w Grodkowie do złego stanu. By nie pogorszyć stanu murawy władze klubu i Opolski Związek piłki postanowiły przenieść termin spotkania na 20 kwietnia. Podobna sytuacja miała miejsce w Paczkowie, gdzie miejscowa KS Sparta rozegrała swój zaległy mecz w zeszły czwartek 20.04.2016 r.


Faworytem spotkania był klub LZS Starowice, ale to zespół z Namysłowa przez pierwsze piętnaście minut spotkania stwarzał więcej sytuacji podbramkowych, grając z większym naciskiem na rywali. W zaległym spotkaniu pierwsze trafienie zaliczyli goście z Namysłowa. Po kwadransie pod bramką Starowic strzelał Lavrinenko, trafiając w słupek, piłka odbijając się wleciała pod nogi Pabiniaka, który bez zastanowienia oddał strzał na bramkę Wołkanowskiego, zdobywając bramkę. Parę minut później zespół z Namysłowa ponownie był bliski zdobycia bramki. Kamil Błach mając dogodną sytuację oddał strzał z 28 metrów, jednakże oddał strzał w poprzeczkę, kilka minut później ten sam zawodnik zaliczył trafienie w słupek. W 35 minucie gry, wyrównującą bramkę zdobył Kuzniecow. W 41 minucie gry po rzucie rożnym wykonywanym przez Pabiniaka w pole karne piłkę przyjął Żołonowski, który dokończył całą akcję zamieniając strzał na bramkę dla Startu.

Po przerwie Namysłowianie nadal prowadzili grę pełną pressingu. Podobnie Starowice, które potrzebowały bramki by doprowadzić do remisu. Zawodnicy LZS-u Starowice próbowali stworzyć wiele groźnych sytuacji, co udało się dopiero w 82 minucie spotkania. Do bramki Startu celnie trafił Łoziński. Do końca spotkania pozostało ponad 10 minut, zespół LZS-u Starowice doprowadził do wielu ataków na bramkę rywali, ale bramkarz Startu Stasiowski w końcówce spotkania pokazał dobrą formę łapiąc wszystkie piłki zawodników ze Starowic.

Po zaległym meczu LZS KS Starowcie awansowali z 6 na 4 miejsce. W sobotę 23.04.2016 r. Starowice rozegrają następny mecz przed własną publicznością podejmować będą GZ LZS ŚLĄSK ŁUBNIANY, zespół zajmuje obecnie 14 miejsce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1630 na Miejskim Stadionie w Grodkowie.Protokół:

LZS STAROWICE DOLNE – NKS START NAMYSŁÓW 2-2 (1-2)

0-1 P.Pabiniak 16, 1-1 Kuźniecow 35, 1-2 Żołnowski 41, 2-2 Łoziński 82

STAROWICE: Wołkanowski – Bajor (46.Papuga), Kruk (56.Bębas), Dembiński [k], Rupental, Olenkiewicz, Mokrzycki, Półchłopek (56.Stencel), Łoziński, Kuźniecow, Cichocki. Rezerwowi: Kin, Pasiut, Mykita, Fluder.

NKS START: Stasiowski – Ł.Pabiniak, Żołnowski [k], Kamil Błach (90.D.Raszewski), Krystian Błach, Ptak, Biliński, Wilczyński, Kostrzewa (87.Zieliński), Lavrinenko (85.W.Czech), P.Pabiniak (90+1.Dempniak). Rezerwowi: Zając, Zieliński, W.Czech, Drapiewski, Dempniak, Szczygieł, D.Raszewski.

Galeria:

Tabela: 

tabela