Remis w zaległym meczu. LZS KS Starowice – NKS Start Namysłów

0
Reklama

LZS Starowice zremisowały w zaległym spotkaniu z NKS Start Namysłów. Mecz miał zostać rozegrany 5 marca, ale padający wówczas deszcz doprowadził murawę Stadionu Miejskiego w Grodkowie do złego stanu. By nie pogorszyć stanu murawy władze klubu i Opolski Związek piłki postanowiły przenieść termin spotkania na 20 kwietnia. Podobna sytuacja miała miejsce w Paczkowie, gdzie miejscowa KS Sparta rozegrała swój zaległy mecz w zeszły czwartek 20.04.2016 r.


Faworytem spotkania był klub LZS Starowice, ale to zespół z Namysłowa przez pierwsze piętnaście minut spotkania stwarzał więcej sytuacji podbramkowych, grając z większym naciskiem na rywali. W zaległym spotkaniu pierwsze trafienie zaliczyli goście z Namysłowa. Po kwadransie pod bramką Starowic strzelał Lavrinenko, trafiając w słupek, piłka odbijając się wleciała pod nogi Pabiniaka, który bez zastanowienia oddał strzał na bramkę Wołkanowskiego, zdobywając bramkę. Parę minut później zespół z Namysłowa ponownie był bliski zdobycia bramki. Kamil Błach mając dogodną sytuację oddał strzał z 28 metrów, jednakże oddał strzał w poprzeczkę, kilka minut później ten sam zawodnik zaliczył trafienie w słupek. W 35 minucie gry, wyrównującą bramkę zdobył Kuzniecow. W 41 minucie gry po rzucie rożnym wykonywanym przez Pabiniaka w pole karne piłkę przyjął Żołonowski, który dokończył całą akcję zamieniając strzał na bramkę dla Startu.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Po przerwie Namysłowianie nadal prowadzili grę pełną pressingu. Podobnie Starowice, które potrzebowały bramki by doprowadzić do remisu. Zawodnicy LZS-u Starowice próbowali stworzyć wiele groźnych sytuacji, co udało się dopiero w 82 minucie spotkania. Do bramki Startu celnie trafił Łoziński. Do końca spotkania pozostało ponad 10 minut, zespół LZS-u Starowice doprowadził do wielu ataków na bramkę rywali, ale bramkarz Startu Stasiowski w końcówce spotkania pokazał dobrą formę łapiąc wszystkie piłki zawodników ze Starowic.

Po zaległym meczu LZS KS Starowcie awansowali z 6 na 4 miejsce. W sobotę 23.04.2016 r. Starowice rozegrają następny mecz przed własną publicznością podejmować będą GZ LZS ŚLĄSK ŁUBNIANY, zespół zajmuje obecnie 14 miejsce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1630 na Miejskim Stadionie w Grodkowie.Protokół:

LZS STAROWICE DOLNE – NKS START NAMYSŁÓW 2-2 (1-2)

0-1 P.Pabiniak 16, 1-1 Kuźniecow 35, 1-2 Żołnowski 41, 2-2 Łoziński 82

STAROWICE: Wołkanowski – Bajor (46.Papuga), Kruk (56.Bębas), Dembiński [k], Rupental, Olenkiewicz, Mokrzycki, Półchłopek (56.Stencel), Łoziński, Kuźniecow, Cichocki. Rezerwowi: Kin, Pasiut, Mykita, Fluder.

NKS START: Stasiowski – Ł.Pabiniak, Żołnowski [k], Kamil Błach (90.D.Raszewski), Krystian Błach, Ptak, Biliński, Wilczyński, Kostrzewa (87.Zieliński), Lavrinenko (85.W.Czech), P.Pabiniak (90+1.Dempniak). Rezerwowi: Zając, Zieliński, W.Czech, Drapiewski, Dempniak, Szczygieł, D.Raszewski.

Galeria:

Tabela: 

tabela

Reklama