Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

0

Dwunastu zawodników z drużyny Grodkowskiej Akademii Sportu zdobyło drugie miejsce w XVI edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na szczeblu wojewódzkim. Zawodnicy reprezentowali nie tylko Grodkowską Akademię Sportu, ale także i Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Grodkowie oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Jędrzejowie. Jest to wielkie osiągnięcie dla zawodników, gdyż grają oni ze sobą w tym składzie dopiero od września 2015 roku. A tu już taki sukces !!!

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w tej edycji w całym kraju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod względem frekwencji. Zawodnicy GAS – u ze swoimi trenerami Panem Pawłem Fatlą oraz Janem Jędrychowskim wygrali eliminacje gminne i powiatowe. Na szczeblu wojewódzkim rozegrali sześć spotkań, z czego cztery razy wyszli z pojedynku jako zwycięzcy, a dwa razy ulegli tej samej drużynie z Opola. Najpierw w fazie grupowej, a później w Wielkim Finale. Przegrany finał nie złamał jednak zawodników z Grodkowa i drugie miejsce odebrali oni, jako wielki sukces. Sukces zespołu to nie jedyna nagroda, jaka ich spotkała. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został zawodnik Grodkowskiej Akademii Sportu ALAN WENDA. Wielkie gratulacje dla Alana! Jednak wiadomo, że indywidualna nagroda Alana to zasługa całej drużyny, która wykonała wspaniałą „robotę na boisku”. Z turnieju zawodnicy przywieźli piękny puchar, medale oraz nagrodę indywidualną dla Alana i wiele upominków od sponsora głównego.

Niestety zawodnicy z Grodkowskiej Akademii Sportu, którzy startowali w kategorii U-8 na szczeblu wojewódzkim zakończyli rywalizację, a najlepsze drużyny do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie na Stadionie Narodowym w dniach 30 kwietnia – 2 maja 2016r. Warto również nadmienić, że rezydentem całych zawodów jest Arkadiusz Milik Reprezentant Polski w piłce nożnej.

W zeszłym roku trenerzy z chłopcami z rocznika 2005 roku także na Turnieju Tymbarka zdobyli drugie miejsce. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku uda się wywalczyć pierwsze. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia zawodników z Grodkowskiej Akademii Sportu w Grodkowie

Zwycięski skład na Tymbarku z Grodkowskiej Akademii Sportu w Grodkowie: Dawid Krajewski, Miłosz Marchwicki, Bartosz Marchwicki, Michał Mieszczak, Alan Wenda, Adam Marzec, Adaś Krawczyk, Kacper Kręcichwost, Dawid Kózka, Mateusz Dec, Mateusz Muras, Maciej Zawadzki.

Autor: Agnieszka Wenda