IV liga: Stal Brzeg- Skalnik Gracze 0:1

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

W XXVI kolejce, Stal oddała zwycięstwo Skalnikowi Gracze 0:1, przegrywając tym samym pierwszy mecz w sezonie 2015/2016. Stało się to co pewnie i tak by miałoby miejsce, szkoda tylko, że w meczu, w którym to Stal była lepszą drużyną. Brzeskiej drużynie zabrakło jednak szczęścia.

Dwie poprzeczki i słupek w pierwszych 15. minutach meczu uratowały gości. Już pierwsza akcja mogła się zakończyć golem dla Stali, kiedy to technicznie lobem uderzał Bonar, a piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W 4. minucie rzut wolny po faulu na Jaworskim, źle zagrywał Szpak. Minutę później, korner egzekwowany przez Szpaka trafia do Boczarskiego, a jego uderzenie ponownie zatrzymuje się na poprzeczce. W 9. minucie z rzutu wolnego uderzali goście, ale bardzo niecelnie. W 10. minucie ponowna akcja Stali. Piłka trafia do Gajdy, którego potężne uderzenie zatrzymało się na słupku! Chwilę później – akcja Kulczycki-Jaworski-Dołgan, kończy się niecelnym „centrostrzałem” tego ostatniego.

W 16. minucie, minimalnie obok bramki z 16 metrów uderzał Szpak. W 19. minucie strzał Fabiszewskiego broni Szymocha. W 22. minucie Szpak zagrał do wchodzącego w pole karne Kulczyckiego, który minął już bramkarza, ale zagrał niecelnie i z akcji nic nie wyszło. W 29. minucie Dołgan zagrał do Kulczyckiego, ten do Boczarskiego, którego strzał został zablokowany. W 35. minucie rzut rożny egzekwowali goście, ale wrzutkę łapie Szymocha. Przez kolejne minuty gra toczyła się w środkowej części boiska, a żadna z drużyn nie stworzyła jakiegoś zagrożenia pod bramką rywali.

Drugą połowę rozpoczęli goście, ale w zamieszaniu w naszym polu karnym nie oddali strzału. W 50. minucie ponownie zagościli w polu bramkowym Stali i po strzale jednego z nich z linii bramkowej wybijał Józefkiewicz. Trzecia groźna akcja miała miejsce w 55. minucie, kiedy to po kontrze gości piłka minęła słupek.

W 58. minucie kolejny raz dał o sobie znać Kulczycki, który pognał prawą stroną, ale dośrodkował niecelnie. W 63. minucie w polu karnym Gajda zagrał do Jaworskiego, który oddał piłkę Boczarskiemu, który nie opanował jednak futbolówki. W 64. minucie dośrodkowanie Michalaka wybija Sikorski. W 69. minucie Poważny podaje do Szpaka, który miękko wrzuca do Kulczyckiego. „Kula” wrzucił piłkę na 5. metr, ale tam nikogo nie było.

W 72. minucie, kontra Skalnika kończy się strzałem Maryszczaka, po którym piłka wpadła obok interweniującego Szymochy i tym samym Stal straciła gola. Brzeska drużyna właściwie od razu zabrała się do odrabiania strat. Od 77. do 82. minuty w pole karne Skalnika poleciało 5 dośrodkowań, ale zawsze brakowało wykończenia. W 82. minucie po faulu na Jaworskim, z 17 metrów uderzał Gajda – nad bramką. W 84. minucie odrobinę za mocno, do będącego w polu karnym Jaworskiego, zagrywał Poważny. Minutę później strzał Poważnego blokują obrońcy, piłkę z „półwoleja” uderzał Gordzielik – minimalnie obok słupka.

W 87. minucie Poważny źle obliczył lot piłki i w konsekwencji nie oddał strzału. W 90. minucie Jaworski zdobył gola na 1:1, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po chwili zabrzmiał ostatni gwizdek tego meczu, po którym Stal straciła pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Po XXVI kolejce Stali wciąż brakuje 9 punktów do awansu, które drużyna musi zdobyć w ośmiu meczach.

XXVI kolejka, IV liga opolska Stal – Skalnik Gracze 0:1 (Maryszczak)

Stal: Szymocha- Dołgan (65’ Płomiński), Sikorski, Józefkiewicz, Mazur – Gajda, Boczarski, Szpak, Bonar (62’ Poważny), Kulczycki (72’ Gordzielik)– Jaworski. Trener: Sebastian Sobczak.