Stal po raz trzynasty

0

W 17.kolejce II. ligi koszykarek, w ostatnim meczu sezonu zasadniczego przed własną publicznością, Stal Brzeg podejmowała Tęczę Leszno. Faworytem były gospodynie, które w pierwszym starciu, 7 grudnia ubiegłego roku, wygrały w Lesznie 69:51.

Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęły leszczynianki, dwukrotnie trafiając za trzy punkty. Przyjezdne prowadziły 6:0, a nasz zespół po raz pierwszy zapunktował w 3’minucie, po koszach Agaty Majki i Aleksandry Teklińskiej. Kolejne 4.pkt. z rzędu rzuca Tęcza i po 5.minutach prowadzi znów różnicą 6.oczek 10:4.
Dwa osobiste trafia Daniel, w 6’ minucie 5. punktów dokłada Teklińska. W kolejnych akcjach punktują też Mićków i Tajerle. Tęcza zdobywa w tym czasie zaledwie 2.oczka, dlatego w 8’minucie robi się już 17:12 dla Stali. Po pierwszych 10.minutach jest 22:18 dla gospodyń.
II.kwarta rozpoczyna się dwoma pudłami Buszty z rzutów wolnych. Zza linii 6,75 m nie myli się za to Teklińska. Ważna jest 14’minuta. Stal wrzuca piąty bieg i odjeżdża rywalkom. W 15’minucie kolejną trójkę trafia Teklińska i jest już 34:20 dla Stali. Leszczynianki nie radziły sobie z obroną gospodyń. Wysokim blokiem odstraszała je skutecznie Ewelina Buszta. Koszykarki z Leszna oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Gospodynie rzucają 11.pkt. z rzędu. Tęcza jest bezradna. Po dwóch kwartach różnica klas była wyraźna, a sprawa wyniku raczej rozstrzygnięta. Brzeżanki prowadziły 42:22, a Tęcza nie przejawiała choćby cienia wiary w jego odwrócenie.
Początek drugiej połowy to dwa celne osobiste Majki oraz dwie zbiórki w defensywie Natalii Tajerle. W 22’minucie za trzy punktuje po raz kolejny Teklińska, a spod kosza dwa oczka dokłada Majka i już po 120. sekundach było pewnym, że Stal spokojnie zmierza po zasłużone zwycięstwo. Ładnym, trzypunktowym rzutem, równo z końcową syreną popisała się Pietrzak, ale i tak Stal prowadziła po 30.minutach 58:40.
W ostatniej kwarcie przewaga brzeżanek topniała tylko o kilka punktów. Przeważnie jednak oscylowała w okolicach 20-stu. Grze brakowało emocji. Marazm przerwała w 38’minucie, energicznym wejściem pod kosz Martyna Mićków. Stal bez problemu wygrywa, choć skromnie, ostatnią kwartę 17:16, a cały mecz wysoko – 75:56.
Było to trzynaste zwycięstwo brzeżanek w obecnym sezonie, na piętnaście rozegranych spotkań. W niedzielę Stalówki grają ostatni mecz sezonu zasadniczego w Kątach Wrocławskich. Jeśli wygrają, czekać ich będą baraże o I.ligę, a te w drugiej połowie marca.

– Nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone. Dziewczyny pokazały, że są o klasę lepsze od rywalek. Co prawda, fragmentami leszczynianki potrafiły zdominować grę, ale było to bardziej powodowane rozluźnieniem w naszych szeregach. Kilkunastopunktowa przewaga, jaką wypracowaliśmy sobie już w pierwszej kwarcie, pozwalała nam na momenty słabości. To rywalki musiały gonić wynik, my mogliśmy grać spokojnie swoje i kontrolować wynik do końca – podsumował II. trener Stali Paweł Ciszewski.

STAL BRZEG – TĘCZA LESZNO 75:56 (24:18, 18:4, 16:18, 17:16)
Stal: Aleksandra Teklińska 24, Agata Majka 16, Justyna Daniel 12, Martyna Mićków 11, Natalia Tajerle 4, Katarzyna Iwanicka 2, Agata Księżopolska 2, Ewelina Buszta 2, Natalia Bucyk 2, Karolina Kozera, Paulina Tudaj, Kamila Kudłak. Trener Dariusz Konstanciuk. II. Trener Paweł Ciszewski